توریستی ترین شهر مازندران کمترین تلفات رانندگی را دارد

تازه ترین گزارش پزشکی قانونی مازندران که روز دوشنبه منتشر شد نشان می دهد که در این مدت ساری مرکز استان هم با 90 نفر کشته ناشی از تصادفات ، عنوان پرخطرترین شهرستان برای رانندگی را کسب کرده است .
بابل و آمل نیز به ترتیب با 62 و 49 کشته بعد از ساری جایگاه دوم و سوم را از نظر آمار فوت شدگان ناشی از سوانح رانندگی به خود اختصاص دادند.
عباس آباد در غرب مازندران هم پس از رامسر جایگاه دوم را از لحاظ کمترین آمار تلفات کسب کرد.
بر اساس گزارش پزشکی قانونی مازندران ، از ابتدای امسال تا پایان مهرماه در مجموع 452 نفر بر اثر سوانح رانندگی در استان جان باختند که نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد کمتر است .
در همین مدت 9 هزار و 376 نفر در راه های اصلی و روستایی مازندران بر اثر حوادث رانندگی مصدوم شدند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال قبل پنج درصد کاهش دارد .
گزارش پزشکی قانونی مازندران همچنین نشان می دهد که 80 درصد از فوت شدگان سوانح رانندگی در استان مرد و بقیه زن بودند. بیشترین تلفات ناشی از تصادف در این مدت نیز با 323 کشته مربوط به جاده های برون شهری بود. تلفات رانندگی در راه های درون شهری 112 نفر و راه های روستایی نیز 17 نفر اعلام شده است .
طبق آمار اداره کل حمل و نقل و پایانه های مازندران در هفت ماهه سال جاری حدود 400 میلیون دستگاه خودرو در راه های 31 گانه این استان تردد داشتند.
6982/1654/1772

انتهای پیام /*

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار