بی اطلاعی هیات رئیسه و کمیسیون بهداشت مجلس از تحقیق و تفحص طرح تحول نظام سلامت

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، با بیان این که نظرسنجی‌ها حاکی از بالابودن رضایت عمومی از وزارت بهداشت است، عنوان کرد: بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته هیچ یک از اعضای هیأت رئیسه و کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی از طرح تحقیق و تفحص طرح تحول نظام سلامت اطلاعی ندارند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، محمد رضا فراهانی در خصوص انتشار خبری مبنی بر کلید خوردن طرح تحقیق و تفحص در کمیسیون بهداشت از سوی یکی از خبرگزاری های مطرح کشور گفت: بنده از روز یکشنبه درکمیسیون بهداشت حضور داشته ام اما چنین موضوعی را نشنیده ام.

وی در ادامه بیان کرد: در خصوص پیگیری طرح تحقیق و تفحص از طرح تحول نظام سلامت به تمامی اعضای کمیسیون بهداشت تماس گرفتم اما هیچ یک از این موضوعی اطلاعی نداشت و حتی شنیده شده که آقای آریایی نژاد این خبر را اعلام کرده است و من در تماسی که با وی داشتم گفتند که خبرنگاری با من تماس گرفت و نظر من را درمورد طرح تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت و طرح تحول نظام سلامت سوال کرد و من به آن خبرنگار گفتم که تحقیق تفحص اگر در جهت شفاف سازی باشد من با آن تحقیق و تفحص مخالف نیستم.

فراهانی با تأکید بر این که در نظر سنجی‌ها رضایت مندی از وزارت بهداشت در زمان دکتر سید حسن هاشمی بیشتر از دیگر دوره‌ها است، عنوان کرد: در مورد تحقیق و تفحص از طرح تحول نظام سلامت از اعضای هیأت رئیسه نیز سوال کردم اما اعضای کمیسیون چنین طرحی را دریافت نکرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، وی در ادامه به مصاحبه محمد حسین فرهنگی درباره اینکه گفته در سال آخر مجلس هیچ تحقیق و تفحصی در هیئت رئیسه پذیرفته نمی شود، گفت: این عضو هیئت رئیسه نیز تاکید کرده است اگر در سال جاری تحقیق و تفحصی مطرح شود بررسی طرح ابتر خواهد ماند.

معاون پارلمانی وزارت بهداشت و درمان اظهار داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و شخص وزیر در راستای شفاف‌سازی امور مربوط به طرح تحول نظام سلامت، آمادگی همکاری با تحقیق و تفحص از این طرح را خواهد داشت و چنانچه تحقیق و تفحصی در این خصوص انجام شود مسؤولان این وزارت خانه امتیازات و لوازم لازم را در اختیار تحقیق و تفحص کنندگان قرار خواهند داد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار