هدف از اجلاس همکاری برای یافتن راهکار جهت حمایت از منافع اعضا است

هدف از اجلاس همکاری برای یافتن راهکار جهت حمایت از منافع اعضا است

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان در سومین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز، گفت: به عنوان رئیس‌جمهور جمهوریاسلامی ایران  و از سوی ملت ایران حضور شما عالیجنابان،‌سران کشورها،  دولت‌ها و روسای محترم، هیات وزرای محترم، دبیر کل مجمع و سایر اعضای هیات‌های محترم را به سومین اجلاس کشورهای صادرکننده گاز خیرمقدم عرض می‌کنم.

وی افزود:‌بدون شک اجلاس سران کشورهای صادرکننده  گاز یکی از مهمترین رویدادهای مربوط به انرژی به ویژه صنعت گاز محسوب می‌شود.

روحانی تصریح کرد:‌هدف از اجلاس همکاری برای یافتن راهکار جهت حمایت از منافع اعضا، توسعه همکاری کشورها از جمله اکتشاف،‌تولید و تجارت گاز، همکاری در جهت افزایش سهم گاز در ترکیب انرژی و ارتقا جایگاه گاز در عرصه بین المللی انرژی است.

وی با ابراز امیدواری از اینکه اجلاس فرصتی پیرامون دستیابی به اهداف  یاد شده باشد خاطرنشان کرد:  بنا بر اهمیت انرژی فسیلی بهره‌برداری ناپایدار باعث بروز برخی آسیب‌های اجتماعی و آثار منفی در محیط زیست شده است و جهان را با خطر انرژی برای توسعه اقتصادی و محیط زیست مواجه کرده است لذا باید به انرژی در قالب انرژی پایدار توجه شود.

وی با اشاره به توافق بین‌المللی در راستای سیاست‌هایی که جهت اتخاذ تصمیماتی برای تغییر اقلیم گرفته شده اظهار داشت: این اجلاس همچنین پیامی را برای کاپ 21 که هفته آینده در پاریس برگزار می‌شود ارائه خواهد داد و ما مراتب آمادگی خود را برای هماهنگی با سیاست‌های کاپ 21 و توافق بین‌المللی با محیط زیست اعلام خواهیم کرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار