حاشیه‌های سومین نشست سران کشورهای صادرکننده گاز

سومین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز (GECF) در تهران در حالی با حدود یک ساعت تاخیر آغاز به کار کرد که برگزاری این رویداد بزرگ بین‌المللی با حاشیه‌هایی همراه است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حسن روحانی، رییس جمهور ایران به عنوان رییس اجلاس در صدر میز برگزاری اجلاس نشسته و محمدحسین عادلی، دبیرکل ایرانی مجمع کشورهای صادرکننده گاز تنها مقامی است که درکنار رییس جمهور ایران قرار گرفته است.

مقام‌های ونزوئلا و روسیه از یک سو و بولیوی و گینه استوایی از سوی دیگر نزدیک ترین هیات‌ها به محل استقرار رییس جمهور ایران هستند. به نظر می رسد چینش هیات‌ها بر اساس حروف الفبایی بوده است.

هیات‌های عالی‌رتبه همراه سران حاضر در محل اجلاس GECF با تلفن های همراه و تبلت در حتل گرفتن عکس و فیلم از سخنرانی رییس جمهور ایران هستند.

سومین اجلاس سران GECF به دلیل تاخیر رییس جمهور روسیه، با یک ساعت تاخیر آغاز به کار کرد.

سران کشورهای عضو مجمع GECF در بدو ورود مورد استقبال رسمی رییس جمهور ایران قرار گرفته و سپس از سوی نهاوندیان، رییس دفتر رییس جمهور به داخل سالن اجلاس هدایت شدند.

با وجود توزیع گوشی ترجمه همزمان در میان خبرنگاران، ترجمه فارسی از اظهارات مقامات انجام نمی‌شود و تنها ترجمه انگلیسی در سالن خبرنگاران پخش می‌شود.

این خبر تکمیل می شود...

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار