شاخص بورس افت کرد

به گزارش گروه فضای مجازی «خبرگزاری دانشجو»  بورس تهران بعد از رشد آرام خود در روزهای گذشته، در معاملات سومین روز هفته روند دیگری در پیش گرفت و با تشدید روند نزولی مواجه شد.به این ترتیب بر خلاف روزهای گذشته، بازار امروز با افت قیمت سهام شرکتها آغاز شد و در نهایت شاخص کل بورس با افت 128 واحدی تا کانال 62 هزار و 795 واحد عقب نشینی کرد.

بر این اساس علی رغم برگزاری اجلاس سران کشورهای صادرکنندگان گاز در تهران و ورود رئیس جمهور 9 کشور به ایران و بدون انتشار اخبار منفی در حوزه سیاسی و اقتصادی، اغلب گروه ها و شرکتهای بورسی با افت قیمت و روند نزولی مواجه شدند و از روند نسبی رو به رشد روزهای گذشته فاصله گرفتند.

در بازار امروز شرکتهای نفت و گاز پارسیان، پتروشیمی پردیس، مخابرات، بانک ملت، کشتیرانی، چادرملو و بانک‌های پاسارگاد، خاورمیانه، اقتصاد نوین، تجارت و صادرات بیشترین تاثیر را در افت شاخص بورس گذاشتند.در مقابل تاپیکو، هلدینگ خلیج فارس و ارتباطات سیار از شرکتهای مثبت بورس در معاملات امروز بودند که مانع افت بیشتر شاخص شدند.

همچنین امروز شرکتهای قند قزوین، صنایع شیمیایی فارس و بیمه ما از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شدند و شرکتهای بانک کارآفرین، پلی اکریل و سیمان اصفهان بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

امروز همزمان با افت قیمت‌ها، ارزش و حجم معاملات هم افت قابل ملاحظه ای را تجربه کرد به طوری که در مجموع 436 میلیون سهم به ارزش 252 میلیارد تومان داد و ستد شد و ارزش بازار سرمایه در سطح 271 هزار میلیارد تومان ایستاد.

منبع: ایسنا

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار