دستگاه های دولتی ۲۳۰۰ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند

به گزارش خبرنگار مهر، محسن انتظاری هروی ظهر دوشنبه در مراسم بهره‌برداری از فاز نخست بوستان بهار در محل سالن اجتماعات فرهنگسرای قرآن و عترت با اشاره به بدهی دوهزار و ۳۰۰ میلیارد تومانی دستگاه های دولتی به شهرداری و عدم پرداخت عوارض شهری یک صد میلیارد تومانی توسط مردم گفت: مردم به راحتی قبض های موبایل خود را پرداخت می کنند اما از زیر بار قبوض عوارض شهری شانه خالی می کنند.

وی هزینه این پروژه را ۱۵۰ میلیارد تومان دانست و اظهار کرد: یک پروژه در صدا و سیمای خراسان رضوی تنها پنج میلیارد تومان هزینه بردار است و این مسئله اهمیت پروژه های شهری را می رساند.

رئیس شورای شهر مشهد احداث پارک بهار با تجهیزات و امکانات ورزشی، فرهنگی و تفریحی در یکی از مناطق کم برخوردار جامعه را نمونه ای از اقدامات انجام شده در جهت کاهش فاصله خدماتی بین مناطق برخوردار و کم برخوردار شهر دانست.

وی با تاکید بر پرداخت بودجه های تعیین شده از دولت به شهرداری مشهد تصریح کرد: بودجه عمرانی مشهد یک سوم بودجه عمرانی کل استان است که برای خدمت رسانی هر چه بهتر به مردم و زائران پایتخت فرهنگی جهان اسلام نیازمند مشارکت مردم و سرمایه گذاری های آن ها هستیم.

احداث پارک های موضوعی در جهت افزایش ماندگاری زائر در مشهد است

در ادامه معاون خدمات و محیط‌زیست شهری شهرداری مشهد گفت: امروز شاهد بهره برداری ۳۳ هکتار از ۸۳ هکتار پارک بهار هستیم که ۲۶ هکتار این پارک از فضای سبز تشکیل شده است.

خلیل‌الله کاظمی احداث پارک های موضوعی همچون باغ های گیاه شناسی، پارک گل ها و بوستان بهار را دلیلی بر افزایش ماندگاری زائر در مشهد دانست و افزود: تا پایان سال جاری شاهد بهره برداری پارک مینیاتوری با وسعت ۸/۵ هکتار خواهیم بود.

وی از توسعه ۵۳ درصدی فضای سبز مناطق کم برخوردار شهر مشهد در سال جاری خبر داد و خاطرنشان کرد: توجه و تاکید به توسعه فضای سبز کشف رود باعث شد تا در حال حاضر ۴۵ هکتار فضای سبز این منطقه احداث و ۱۰۰ هکتار نیز به فضای سبز آن افزوده شود.

وی سرانه فضای سبز مشهد در پایان سال گذشته را ۱۲/۱ متر مربع و تا پایان سال جاری نیز ۱۳ متر مربع دانست و اظهار کرد: کاشت ۸۰ هزار اصل درخت در سطح شهر با مجوز شورای اسلامی شهر مشهد در همین راستا بوده است.

معاون خدمات و محیط‌زیست شهری شهرداری مشهد از افزایش ۱۸۷ هکتاری فضای سبز ادارات خبر داد و گفت: همچنین در سطح شهر هزار و ۵۰۰ متر مربع فضای سبز باغ بام اضافه شده است.

کاظمی تصریح کرد: بودجه فضای سبز مشهد در سال جاری ۱۸۲ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته از رشد ۱۷ درصدی برخوردار بوده است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار