احداث قطار شهری ضروری تر از نصب نماد شهری است

به گزارش خبرنگار مهر، سید صولت مرتضوی ظهر دوشنبه در آیین بهره برداری از فاز نخست بوستان بهار در محل سالن همایش های فرهنگسرای قرآن و عترت مشهد احداث و تجهیز خط قطار شهری را در مشهد ضروری تر از اقداماتی همچون نصب نماد در شهر دانست و تاکید کرد: احداث هر یک کیلومتر خط قطار شهری هزینه ای معادل ۱۵۰ میلیارد تومان نیاز دارد که این هزینه با هزینه نصب ده هزار نماد در شهر برابری می کند اما متاسفانه عده ای از خواص توجه به زیرساخت های شهر را نادیده می گیرند.

وی با اشاره به افزوده شدن سرانه فضای مشهد به دو متر مربع از دو سال گذشته گفت: بهره برداری از پارک بهار با وسعت ۸۳ هکتار یکی از اهداف ما در جهت افزایش سرانه فضای سبز مشهد بوده است.

شهردار مشهد از ساماندهی و به روز رسانی ناوگان شهری اتوبوس، تاکسی و قطار شهری مشهد طی دو سال گذشته خبر داد و بیان کرد: بهره برداری از ۴/۵ کیلومتر از بخش توسعه ای خط یک قطار شهری مشهد تا بهمن ماه سال جاری مشهد را به اولین شهری که به فرودگاهش متصل می شود، تبدیل می کند.

وی با اشاره به اینکه مدیران شهری مشهد در دو سال گذشته معادل ده سال فعالیت داشته اند، اظهار کرد: این امر نشانه خدمت بسیجی وار مدیران شهری است.

مقاومت بسیج تیر دشمنان را به سوی خود آن ها پرتاب می کند

مرتضوی در ادامه سخنان خود با گرامیداشت هفته بسیج گفت: مقاومت بسیج تیر دشمنان را به سمت خود آن ها پرتاب می کند همانگونه که امروز شاهد عملیات های تروریستی در فرانسه به دست داعش و دست پرورده خودشان هستیم.

مرتضوی با اشاره به همراهی تفکر افراد ساده انگار با تفکر ضداسلامی آمریکا گفت: آمریکا به دلیل ترس از گسترش و نفوذ اسلام در کشورهای غربی طرح اسلام در مقابل اسلام را راه اندازی کرد که از طریق آن مسلمانان خود دست به نابود کردن خود بزنند.

وی با بیان اینکه غرب در رسانه های خود صحنه هایی از کشت و کشتار مردم بی دفاع را به دست گروه های تروریستی داعش نشان می دهد و از این طریق سعی در تخریب چهره اسلام دارد، خاطرنشان کرد: کشورهای عربی نفت خود را با قیمت هزار و ۲۰۰ لیتر در قبال دریافت سلاح های جنگی با هزینه های هنگفت می فروشند و از این طریق در کشتار برادران مسلمان خود شرکت می کنند.

وی با اشاره به حضور نیروهای داعش در شهرهای عراق و تخریب بخش اعظمی از زیرساخت های این کشور گفت: خوشبختانه ورود نیروهای بسیجی وار در سطح ملی و بین المللی جغرافیای سیاسی اسلام به عراق از نفوذ بیشتر داعش در این کشور جلوگیری و از مرزهای اعتقادی و سیاسی جهان اسلام پاسداری کردند.

وی با اشاره به فرمایش امام راحل مبنی بر اینکه اگر فرهنگ بسیجی بر جغرافیای کشور طنین‌انداز شود، چشم طمع جهان‌خواران از آن کشور برداشته می‌شود، گفت: ۱۵ سال گذشته آمریکا پنج شرط برای برقراری ارتباط با ایران مطرح کرد که یکی از آن ها حذف بسیج در ایران بود چرا که آمریکا به خوبی می داند بقای انقلاب به خاطر وجود نیروهای بسیجی در کشورمان است.

شهردار مشهد بسیج را یک تفکر و فرهنگ همگانی دانست و خاطرنشان کرد: اگر امروز جان و مال و ناموس ما در این مرز و بوم در امنیت کامل به سر می برد به خاطر تلاش های بی دریغ نیروهای بسیجی در این کشور است به همین دلیل نباید تفکری از روی نامهربانی با این نهاد داشته باشیم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار