قوانین مزاحم در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی حذف می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، الهام امین‌زاده ظهر دوشنبه در نشست هم‌اندیشی شورای حقوقی دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: اداره حقوقی در کشور ابزاری برای توسعه بیشتر هر کشور است و عدم بهره‌مندی از آنها جامعه را به نظامی ناکار آمد تبدیل می‌کند.

وی افزود: سفر ما به استان‌ها صرفا برای حضور نیست بلکه در این سفرها خواهان تغییراتی هستیم که فردای سفر در استان تغییر احساس شود.

معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه قوانین مزاحم حذف خواهد شد، گفت: بخش خصوصی یکی از مواردی است که در اقتصاد مقاومتی به آن توجه شده، در این راستا برخی قوانین مزاحم در این بخش برای توسعه بیشتر حذف می‌شود.

امین‌زاده با بیان اینکه مسئول حقوقی یک دستگاه دولتی باید باتجربه و دارای علم روز باشد، خاطرنشان کرد: در این راستا دوره‌های آموزشی با استفاده از استادان نخبه به‌صورت حضوری و مجازی برگزار می‌شود.

وی با اعلام اینکه سامانه املاک وزارت نیرو تعرض به حریم رودخانه‌ها را کاهش می‌دهد، بیان کرد: همچنین سامانه قانون و مقررات جمهوری اسلامی بروز شده و در قالب ۱۱ هزار قانون و ۵۰کد عناوین آماده استفاده افراد جامعه است.

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به ایجاد کمیسیون مستند سازی امور حقوقی دستگاه‌های اجرایی گفت: این کمیسیون اکنون در استان بوشهر تشکیل شده که نقش مهمی در رفع اختلافات حقوقی دستگاه‌های اجرایی دارد.

امین‌زاده با اشاره به اینکه استان بوشهر نباید در حوزه نفت تنها به استانی بهره‌بردار تبدیل شود، اظهار کرد: در قبال حفاظت از این منابع قوانینی است که در بخش‌های مختلف باید از آن بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه روز ۱۲ آذر جشنواره شهید بهشتی در تهران برگزار می‌شود، گفت: در این جشنواره به سه نخبه علمی حقوق نشان حقوقدان برتر اعطاء خواهد شد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار