پاسخ‌های حجتی در کمیسیون کشاورزی به نمایندگان

یک عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی از حضور وزیر جهاد کشاورزی برای پاسخ به سوالات نمایندگان در حوزه‌های مختلف این وزارت‌خانه در جلسه امروز کمیسیون کشاورزی خبر داد.

محمد تقی توکلی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، عنوان کرد:‌ در جلسه امروز سوالات متعددی مطرح شد که اکثر نمایندگان قانع شدند. در یکی دو مورد هم نمایندگان به صورت مشروط قانع شدند و قرارشد گزارشات و توضیحات بیشتری در این زمینه داده شود.

او ادامه داد: یکی از سوالات سوال خانم طبیب‌زاده در مورد واردات برنج بود، آقای وزیر گفتند ماجلوی واردات را گرفته‌ایم و فقط اجازه می‌دهیم که ثبت سفارش برای زمانی که تولید در داخل تمام شد انجام شود. خانم طبیب‌زاده در ادامه این پرسش را مطرح کردند که چرا در سال 94 ، 600 هزار تن واردات داشتیم. که آقای حجتی گفتند این واردات به ثبت سفارشات قبلی مربوط می‌شود. در نهایت خانم طبیب‌زاده توضیحات آقای وزیر را پذیرفت ولی گفت این سوال آماده مطرح شدن در صحن باشد تا زمانی که نوبت آن شود مشخص شود این مورد برطرف شده یا نه.

به گفته‌ی توکلی، سوال دیگری که از وزیر مطرح شد در مورد مصرف آب و کاهش مصرف بود که حجتی توضیح داد بخشی از مصارف را باید به حساب صنایع و فضای سبز شهرها گذاشت و بر این اساس کمی از آمار 92 درصدی بخش کشاورزی کاسته خواهد شد.

این نماینده مجلس افزود:‌ در بحث واردات میوه نیز مطرح شد که برنامه ریزی شده و قاچاق را کنترل کردند. سوال دیگری نیز توسط آقای شکری در مورد خسارت حوزه‌ی شفارود مطرح و قرار شد در این مورد بازرسی صورت گیرد.

او همچنین گفت:‌آقای پورابراهیمی نیز سوالی در مورد خرید ماشین آلات کشاورزی مطرح کردند که قرار شد گزارشی در این مورد ارائه شود.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار