اوبیانگ: صادرکنندگان گاز برای سرمایه گذاری به گینه استوایی بی‌آیند

 اوبیانگ: صادرکنندگان گاز برای سرمایه گذاری به گینه استوایی بی‌آیند

به گزارش خبرنگار ایلنا، تئودر اوبیانگ رییس جمهور گینه استوایی در سومین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز ابتدا ضمن ابراز تشکر از رییس جمهور کشورمان من و روسای دولت های حاضر در محل اجلاس و همچنین هیات  های حاضر و سفرا گفت: از رییس جمهور به خاطر این که کشور گینه استوایی را به عنوان تولید کننده گاز به این مجمع پذیرفت تشکر می کنم.

وی با ابراز امیدواری از در عرصه این اجلاس شاهد هماهنگی اعضاء برای تولید انرژی و منافع متقابل اعضاء باشیم تصریح کرد: بعد از کشف نفت و گاز در کشور من ما شاهد ذخایر عظیم گاز در مناطق مختلف کشور گینه استوایی بودیم.

تئودر اوبیانک افزود: بعد  از سال 2000 ما شاهد تاکید بر گسترش استفاده از منابع گاز و بعد و تاسیس نیروگاه در کشور بوده ایم و گینه استوایی در حال حاضر تجربه خوبی در زمینه گاز دارد و به نحو احسن از آن استفاده می کند.

وی خاطرنشان کرد: این مجمع در حقیقت سکوی پرش و قابل اعتمادی جهت ارتباط و تقویت صنعت گاز در کشور های عضو شده است.

رییس جمهور گینه استوایی تاکید کرد: سومین اجلاس مجمع باید تمام هم و غم خود را برای اینکه از این نعمت به نحو احسن جهت تقدیم به ملت عرصه بین الملل استفاده کنیم.

وی همچنین گفت: متاسفانه از ما به عنوان دارنده منابع طبیعی به خاطر سیاست هایی که قدرت های بزرگ داشتند سوء استفاده شده و ما نتوانستیم از ظرفیت خود استفاده کنیم. اما ما حق داریم که بر منابع طبیعی خود مالکیت داشته باشیم.

تئودر اوبیانک ابراز امیدواری کرد که این مجمع بتواند مواضع کشورها را به هم نزدیک کرده و در جهت تقویت این صنعت گام بردارد ضمن اینکه با تدابیر و انتقال تکنولوژی از سوی کشورهای پیشرفته تر عضو مجمع بتوانیم به اهداف مورد نظر دست یابیم.

وی اظهار داشت: در حال حاضر یکی از معضلات جهان جمع شده کره زمین است لذا این مجمع باید در چارچوب کنترل قیمت گاز نقش خودرا ایفا کرده و در زمینه تولید ، صادرات و تجارت نیز تاثیرگذار باشد.

وی همچنین گفت: یکی از اهداف ما باید این باشد که کشورهای بیشتری جذب این مجمع شود .

وی تصریح  کرد: گینه استوایی دارای منابع عظیم طبیعی از جمله گاز است و آمادگی همکاری بیشتری دارد  و لذا از کشورهای عضو جهت سرمایه گذاری در کشور گینه استوایی دعوت می کنم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار