رئیس جمهور نیجریه: مجمع سبب شد ما امنیت بیشتری در عرضه گاز طبیعی داشته باشیم

رئیس جمهور نیجریه: مجمع سبب شد ما امنیت بیشتری در عرضه گاز طبیعی داشته باشیم

محمد اوهاری، رئیس جمهور نیجریه در سومین اجلاس مجمع کشورهای صادرکننده گاز گفت: آقایان و خانم‌ها افتخار بزرگی است برای من که در جلسه سران GCEF حضور داشته باشم و افتخاری برای من است که بتوانم حضار این جلسه را خطاب قرار دهم. ما در دنیا چالش‌هایی داریم برای عرضه گاز طبیعی جا دارد من از دولت و مردم ایران تشکر کنم از میزبانی ایران و میزبانی آنها در شهر تاریخی تهران. ما شاهد پیشرفت های زیادی از زمان سال 2001 تاکنون هستیم که آن زمان هم افتتاح این مجمع در تهران بود.

وی افزود: این مجمع سبب شد ما امنیت بیشتری در عرضه گاز طبیعی داشته باشیم. 14 سال گذشته و ما می‌توانیم موفقیت خود را جشن بگیریم و به اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کنیم و می توانیم با چالش‌هایی که کشورهای عضو مجمع روبرو هستند مواجه شویم.

رییس جمهوری نیجریه گفت: خانم‌ها و آقایان گاز طبیعی اهمیت خود را در دنیا دارد پیدا می‌کند ما در نیجریه فعالیت‌های خود را بر گسترش این صنعت متمرکز کرده‌ایم در حالی که بیشترین صادرات ما بر روی نفت متمرکز بود. ما 180 ترلیون مترمکعب گاز داریم که این در مقایسه با نفت ما بسیار بیشتر است و ما می‌توانیم آن را توسعه دهیم ما یکی از 5 کشور دارای ذخایر گاز هستیم و ما در منطقه آفریقا نقش رهبری داریم و به دنبال آن هستیم که آن را حفظ کنیم.

وی تصریح کرد: ما اکنون به کشورهای توگو و بنین صادرات داریم. GCEF نقش مهمی در برقراری امنیت انرژی و ایجاد مکانیزم پایدار دارد. این مجمع می‌تواند ابتکاراتی داشته باشد در مواجهه با مشکلاتی که ما با آن روبرو هستیم. در زمینه اکتشاف و استخراج می‌توانیم از این ابتکارات به نفع کشورهای عضو استفاده کنیم.

وی گفت: همکاری‌های فنی و اقتصادی اهمیت بسیاری دارد و باید فرهنگ ارتباطات و اشتراکات ما بیشتر شود. من می خواهم توجه شما را جلب کنم به یک مسئله کلیدی که آن هم توسعه پایدار است و به نفع مردم کشورمان است تا نسل‌های آینده بتوانند از رفاه برخوردار باشند و من فکر می کنم اینها می‌توانند کمک در حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار داشته باشند.

رییس جمهوری نیجریه ادامه داد: درپایان برای اعضای مجمع آرزوی موفقیت می‌کنم و اعلام می‌کنم نیجریه به مصوبات و اهداف مجمع متعهد است و امیدواریم این همکاری ها گسترش پیدا کند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار