بسیج در هر محله یک سالن برای ورزش‌های رزمی می‌سازد/ افتتاح هم زمان ۵۰۰ سالن فرهنگی و ورزشی

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، سردار محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت هفته بسیج عصر امروز با حضور در سالن فرهنگی ورزشی 9 دی ناحیه مقاومت بسیج ابوذر گفت: مردم بسیجی بزرگوار کشورمان امروز الگو و سرمشق همه مردم های دنیا هستند مردمی که در همه عرصه ها سرآمد و سرافرازند و به واسطه ایمان الهی شان الهام بخش همه انسان هایی هستند که برای آزادی و تحقق عدالت تلاش می کنند.

 

سردار نقدی با بیان اینکه مردم بسیجی کشورمان در راه پیروزی حقیقت جهاد می کنند افزود: یکی از دلایل بزرگ این پیروزی ها و موفقیت هایی که ملت ما همواره از آن برخوردار بوده همین تشکلی است که مردم خودشان آن را ایجاد کردند؛ تشکلی از دل مردم برای مردم و از خود مردم در همه محله ها، نهادها و ... حضور دارند.

 

وی بیان کرد: در تمامی این نهادها و موسسات و ادارات و روستاها و ... جمع های مومن ملت به دور هم جمع می شوند و با محوریت ایمان یک کار داوطلبانه عشقی برای رضای خدا را پی ریختند.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: این مجموعه الهی و مردمی همواره منشا خیرات و برکات فراوانی بوده است هر کجا که قدم گذاشته آثار مطلوب خود را بر جای گذاشته است؛ نمونه ای از این خیرات و برکات را می توان در عرصه امنیت مشاهده کرد امروز می بینیم با وجود آنکه دمای هوا در ارتفاعات سه چهار هزار متری شمال غرب کشور به بیست درجه زیر صفر می رسد و دیگر نقاط کشور بسیجیان ایستاده اند و در حال برقراری امنیت هستند که نتیجه آن امنیت بی بدیلی است که امروز در کشور مشاهده می کنیم.

 

سردار نقدی با بیان اینکه امنیت امروز کشور برای ما نعمت است به سالن های ورزشی ساخته شده از سوی سازمان بسیج مستضعفین اشاره داشت و خاطرنشان کرد: شاید کسی باور نمی کرد که در ظرف مدت چهار سال و اندی بتوانیم این تعداد سالن را تاسیس کنیم؛ با وجود آنچه در دیگر نهادها با بودجه هایی چندین و چند برابر آنچه در ساخت سالن های ورزشی بسیج هزینه شده کارهای بسیاری را در عرصه های مختلف آغاز کرده اند و هنوز به نتیجه نرسانده اند اما شاهد هستیم که در این مجموعه با هزینه بسیار بسیار اندک و حضور داوطلبانه مردم کارهای بسیار بزرگی شکل می گیرد.

 

وی تاکید کرد: البته کار ما ناقص است و باید به اتمام برسد ما تصمیم داریم تا در هر بسیج محله ای یک سالن ورزشی برای ورزش های رزمی داشته باشیم و در هر بسیج شهرستان یک سالن برای ورزش چندگانه را ایجاد کنیم.

 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: از ابتدای برنامه پنج ساله ششم به دنبال ساخت سالن های چند منظوره دیگر هستیم اما باید بسیجیان در پایان این برنامه بتوانند سکوهای قهرمانی را در رشته های ورزشی رزمی به خود اختصاص دهند تا بتوان با استفاده و پشتیبانی از قهرمانی ها ساخت سالن برای ورزش هایی همچون تیراندازی و زورخانه را آغاز کنیم.

 

سردار نقدی بیان داشت: این سالن ها نتیجه تلاش و کوشش مهندسین موسسات محلی و خیریه است که در جهت آن کمک کردند هر چند نواقصی موجود است که باید برای رفع آنها تلاش کنیم.

 

وی در پایان خاطرنشان کرد: ورزشکاران در هر نقطه از جهان که باشند زودتر از دیگر اقشار خون شان به جوش می آید که این نشئت گرفته از روحیه پهلوانی آنهاست.

 

گفتنی است در ادامه مراسم افتتاح هم زمان 500 سالن ورزشی فرهنگی صالحین و 9 دی سردار نقدی از طریق ویدئو کنفرانس به صورت هم زمان با سالن های ورزشی بسیج استان های اصفهان، فارس، هرمزگان، خوزستان، تهران، بوشهر و قزوین ارتباط برقرار کرد که در این میان به صورت هم زمان 31 سالن ورزشی در اصفهان، 90 سالن ورزشی در استان فارس، 28 سالن ورزشی در خوزستان، 27 سالن ورزشی در تهران و 38 سالن ورزشی در بوشهر به صورت هم زمان از طریق این ویدئو کنفرانس هم زمان با هفته بسیج افتتاح شدند.

 

شایان ذکر است سازمان بسیج مستضعفین اقدام به ساخت و بهره برداری بیش از سه هزار سالن و فضای ورزشی در برنامه پنج ساله پنجم توسعه را به سرانجام رسانید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار