۱۰ بوستان شهری و ۴۸ بوستان روستایی در دشتی احداث می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا مهرجو بعد از ظهر دوشنبه در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان دشتی اظهار کرد: در حال حاضر تعدادی از این پروژه‌ها توسط دهیاران و شهرداران شروع شده که از پیشرفت فیزیکی خوبی نیز برخوردار است.

وی افزود: یکی از اقدامات ممتازی که با عنایت استاندار بوشهر در کنار طرح‌های نیمه‌تمام در سطح شهرستان آغاز شده است و نشاط و شادابی خوبی در بین مردم ایجاد کرده اجرای طرح‌های امید است.

مهرجو ادامه داد: در همین راستا در سطح شهرستان دشتی ۵ طرح در قالب ۱۰۴ پروژه با اعتبار ۱۰۶ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال در شهرها و روستاها اجرا خواهد شد که برخی از این پروژه‌ها شروع شده و از پیشرفت مطلوبی نیز برخوردار است.

اجرای طرح بهداشت دهان و دندان و پایش قلب و عروق

وی بیان کرد: از این تعداد دو طرح با ۱۸ پروژه با اعتبار ۴۴ میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال در شهرها و دو طرح با ۸۵ پروژه با اعتبار ۵۵ میلیارد و۳۳۰ میلیون ریال در روستاها اجرا می‌شود که نشان از عنایت و توجه دولت به روستاها است.

مهرجو با بیان اینکه طرح بهداشت دهان و دندان و پایش قلب و عروق به صورت مشترک بین شهرها و روستاها اجرا می‌شود، تصریح کرد: منبع اعتباری این پروژه‌ها از محل‌های استانی، ملی، ارزش افزوده و آلایندگی است که طی دو سال تامین می‌شود.

اجرای طرح آسفالت رایگان

فرماندار دشتی از اجرای طرح آسفالت رایگان در ۳۶ روستای شهرستان خبر داد و یادآور شد: این طرح به طول ۱۵ کیلومتر توسط بیناد مسکن و با مشارکت دهیاری‌ها انجام می‌شود که اجرای آن معادل ۳۱ میلیارد ریال هزینه در بر دارد.

وی در خصوص زمین چمن‌های مصنوعی روستایی نیز گفت: امسال ۱۱ زمین چمن مصنوعی در روستاها و ۸ زمین در شهرهای خورموج، کاکی و بادوله عملیات اجرای آنها آغاز شده است که تلاش داریم تا پایان سال به بهره‌برداری برسد.

افزایش سرانه فضای سبز شهرستان

مهرجو گفت: در سال جاری تاکنون ۷۰۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی، ملی، ارزش افزوده و آلایندگی برای اجرا و تکمیل پروژه‌های عمرانی دشتی اختصاص یافته است.

فرماندار دشتی از افزایش سرانه فضای سبز شهرستان خبر داد و اضافه کرد: تا پایان سال جاری ۱۰ بوستان شهری در چهار شهر احداث خواهد شد که برخی از آنها نیز آغاز شده است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار