عامل اصلی توسعه پایدار تولید و صادرات گاز است

رییس جمهور روسیه، تولید و صادرات گاز را عامل اصلی توسعه پایدار برشمرد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه عصر امروز در سومین اجلاس مجمع کشورهای صادرکننده گاز که هم اکنون درحال برگزاری است طی سخنانی اظهار کرد: همکاری تنگاتنگ بین تولید کنندگان و مصرفکنندگان گاز یکی از عوامل اصلی توسعه پایدار تولیدو صادرات گاز است.

وی ادامه داد: درطول 14 سال گذشته اعضای این مجمع توانستند مجموعه خودشان را به یک سازمان معتبر بین‌المللی تبدیل کنند و از منافع خود در بازارهای بین‌المللی حمایت کنند.

پوتین با اشاره به اینکه این مجمع حدود 79 درصد از گاز کلی جهان را تولید می‌کند اظهار کرد: نیمی از تجارت انرژی به کشورهای عضو این مجمع مربوط است و کشور روسیه سرمایه گذاری بسیار زیادی را در این زمینه انجام داده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: روسیه سهم عمده‌ای را در امنیت ارائه گاز در کشورهای جهان ایفا می‌کند و در اجلاسی که در مسکو انجام شده توافقی انجام شد که کمک کرد تا دریافت استراتژیک و راهبردی خود را برای ایجاد یک بستر مناسب در جهت تشریک مساعی خود ایجاد کند و مطمئن هستم این اجلاس هم بسیار مهم خواهد بود و تصمیماتمان در سند نهایی گنجانده خواهد شد.

پوتین با اشاره به اینکه گاز یکی از فاکتورهای اصلی توسعه پایدار است،‌ اظهار کرد: گاز یکی از انواع انرژی است که بسیار انرژی پاکی است و مصرف آن سال به سال افزایش پیدا می‌کند و بر اساس پیش بینی ها تا سال 2040 ، 32 درصد افزایش تقاضا در این زمینه را شاهد خواهیم بود و این مسأله باعث می‌شود تا ما فعالیت‌های گسترد‌ه‌ای را در زمینه گاز طبیعی داشته باشیم هرچند چالش های بسیاری را هم خواهیم داشت.

وی ادامه داد: ما باید خیلی به سرعت پروژه‌های گازی خود را به مرحله بهره برداری برسانیم و زیرساخت‌های انتقال گاز طبیعی را مهیا سازیم و همچنین بتوانیم بستر امنی را برای صادرات گاز فشرده به چین فراهم آوریم.

پوتین با اشاره به اینکه باید در زمینه سرمایه گذاری صادرات به سمت کاهش ریسک حرکت کرد گفت: برای تامین امنیت ارائه گاز طبیعی همه باید تلاش کنند.هم تولیدکنندگان و هم مصرف کنندگان.

وی تاکید کرد: ما نباید قراردادهای درازمدت خود را با سایر کشورها کنار بگذاریم چرا که ما پروژه افزایش تولید گاز را در نظر گرفتیم و باهمکاران و شرکای خود در اتحادیه اروپایی طرح ها و پروژ‌ه های زیرساختی فراوانی را در نظر گرفتیم.

وی در پایان اظهار کرد: ما در نظر داریم تا فروش گاز فشرده را تا 60 میلیون تن افزایش دهیم و این کار را هم ازسمت شرق و هم غرب آغاز کنیم و مطمئن هستیم می توانیم مشکلات را با همکاری شرکای خود در این مجمع و یا سایر کشورهای پشت سر بگذاریم.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار