لیبی خواستار ثبات و واقعی شدن قیمت گاز شد

نماینده لیبی در سومین اجلاس سران کشورهای صادرکننده گاز، خواستار ایجاد ثبات در قیمت‌های جهانی گاز و همچنین تلاش برای واقعی شدن قیمت این حامل انرژی شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، فتحی المجبری، وزیر آموزش لیبی که ریاست هیات این کشور در سومین اجلاس سران GECF را بر عهده دارد، تصریح کرد: اگر قیمت‌های پرنوسان داشته باشیم، بر اقتصاد کشورهایمان تاثیر منفی می‌گذارد.

وی با تاکید بر این که اول باید سعی کنیم قیمت ها ثبات پیدا کند، بعد باید سعی کنیم قیمت ها واقعی شوند، گفت: اعضای مجمع کشورهای صادرکننده گاز در مشارکت با یکدیگر می توانند به این هدف دست پیدا کنند.

به گفته رییس هیات لیبی در اجلاس GECF، در این زمینه باید تحقیقات بیشتری انجام شود تا از این انرژی دوستدار محیط زیست بیش از پیش استفاده شود که سازگاری بیشتری هم با محیط زیست داشته باشد.

وی افزود: در این زمینه باید معادلات بازار شفاف تر شود و این منابع طبیعی به تنهایی نمی‌تواند به تنهایی رفاه به همراه داشته باشد و شکی نیست اگر روح همکاری را میان خودمان حفظ کنیم این شرایط ممکن می شود.

وی در پایان تصریح کرد: لیبی آماده است در این زمینه گام‌های جدی بردارد و دست همراهان خود را در مجمع کشورهای صادرکننده گاز می‌فشارد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار