امنیت بیشتر عرضه گاز طبیعی نتیجه فعالیت مجمع است

امنیت بیشتر عرضه گاز طبیعی نتیجه فعالیت مجمع است

رئیس جمهور نیجریه گفت: مجمع کشورهای صادر کننده گاز سبب شد ما امنیت بیشتری در عرضه گاز طبیعی داشته باشیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد بوهاری در سومین اجلاس مجمع کشورهای صادرکننده گاز گفت: آقایان و خانم‌ها افتخار بزرگی است برای من که در جلسه سران GCEF حضور داشته باشم و افتخاری برای من است که بتوانم حضار این جلسه را خطاب قرار دهم.

وی ادامه داد: در دنیا برای عرضه گاز طبیعی چالش‌هایی داریم. جا دارد از دولت و مردم ایران تشکر کنم. از میزبانی ایران و میزبانی آنها در شهر تاریخی تهران. ما شاهد پیشرفت‌های زیادی از سال ۲۰۰۱ تاکنون هستیم که آن زمان هم افتتاح این مجمع در تهران بود.

بوهاری افزود: این مجمع سبب شد امنیت بیشتری در عرضه گاز طبیعی داشته باشیم. ۱۴ سال گذشته و ما می‌توانیم موفقیت خود را جشن بگیریم و به اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کنیم و می‌توانیم با چالش‌هایی که کشورهای عضو مجمع روبرو هستند مواجه شویم.

رییس جمهوری نیجریه در ادامه گفت: خانم‌ها و آقایان؛ گاز طبیعی اهمیت خود را در دنیا پیدا کرده است. ما در نیجریه فعالیت‌های خود را بر گسترش این صنعت متمرکز کرده‌ایم در حالیکه بیشترین صادرات ما روی نفت متمرکز بود. ما ۱۸۰ ترلیون متر مکعب‌ گاز داریم که این در مقایسه با نفت ما بسیار بیشتر است و ما می‌توانیم آن را توسعه دهیم. ما یکی از ۵ کشور دارای ذخایر گاز هستیم و در منطقه آفریقا نقش رهبری داریم و دنبال حفظ آن هستیم.

وی تصریح کرد: ما اکنون به کشورهای توگو و بنین صادرات داریم. GCEF نقش مهمی در برقراری امنیت انرژی و ایجاد مکانیسم پایدار دارد. این مجمع می‌تواند ابتکاراتی داشته باشد در مواجهه با مشکلاتی که ما با آن روبرو هستیم. در زمینه اکتشاف و استخراج می‌توانیم از این ابتکارات به نفع کشورهای عضو استفاده کنیم.

وی گفت: همکاری‌های فنی و اقتصادی اهمیت بسیاری دارد و باید فرهنگ ارتباطات و اشتراکات ما بیشتر شود. می‌خواهم توجه شما را جلب کنم به یک مسئله کلیدی که آن هم توسعه پایدار است. به نفع مردم کشورمان است تا نسل‌های آینده بتوانند از رفاه برخوردار باشند و من فکر می‌کنم اینها می‌توانند کمک در حفاظت از محیط زیست و توسعه پایدار داشته باشند.

رییس جمهوری نیجریه ادامه داد: در پایان برای اعضای مجمع آرزوی موفقیت می‌کنم و اعلام می‌کنم نیجریه به مصوبات و اهداف مجمع متعهد است و امیدواریم این همکاری‌ها گسترش پیدا کند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار