عبدالمالک سلال: تاکید الجزایر روی کاهش تولید نفت است / ذغال‌سنگ چالشی پیش‌روی تجارت گاز

عبدالمالک سلال: تاکید الجزایر روی کاهش تولید نفت است / ذغال‌سنگ چالشی پیش‌روی تجارت گاز

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالمالک سلال در سومین اجلاس مجمع کشورهای صادرکننده گاز ابتدا از توافق هسته‌ای ایران با گروه 1+5 ابراز خوشحالی کرد و گفت: این توافق به ایران اجازه می‌دهد در زمینه رشد و توسعه بیشتر گام برداشته و نگاهی به آینده داشته باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه تحولات بازار نفت باید مورد ارزیابی بیشتری قرار گیرد، اظهار داشت: باید بین عرضه و تقاضا موازنه صورت بگیرد و اجازه ندهیم تولید به اندازه‌ای زیاد شود که تقاضا کاهش یابد لذا فعالان بازار نفت باید توافق داشته باشند تا قیمت‌ها مناسب شود چراکه اگر این بازار کنترل نشود شاهد مسایلی منفی خواهیم بود که منجر به از بین رفتن ثبات شده و به نفع کشورهای تولید کننده و یا حتی مصرف‌کننده نیست.

نخست‌وزیر الجزایر با بیان اینکه امروز دنیای انرژی شاهد تحولات و نابسامانی‌هایی است، اظهارداشت: اکنون شاهدیم درخواست برای گاز طبیعی کاهش یافته و برخی کشورها دنبال استفاده از ذغال‌سنگ هستند لذا ما باید این‌گونه مسایل را در نظر بگیریم و در مصرف گاز تنوع داشته باشیم.

وی یادآور شد: باید نسبت به رشد درخواست گاز هوشیار باشیم و در این زمینه تحولات را دنبال کنیم. ضمن اینکه باید یکسری مکانیزم‌های مدرن نیز داشته باشیم.

عبدالمالک سلال اظهار داشت: ما باید در چارچوب بنیه بازار دنبال قراردادهای بلندمدت برای مصرف‌گاز در کشورهای اروپایی و آسیایی باشیم. در این بین باید خطرات آن نیز بین مصرف‌کننده و تولیدکنندگان تقسیم شود و به گونه‌ای تفاهم شود که منافع هر دو طرف حاصل شود.

وی ابراز امیدوار کرد این دیدار فرصتی برای برطرف‌کردن چالش‌های مجمع باشد و گام جدیدی برای پیشرفت و چارچوب حفظ منافع مشترک و همچنین تقویت اقتصاد جهانی براساس منابع‌گازی به شکل بهینه باشد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار