المجبوری: باید ثبات قیمت در بازار گاز وجود داشته باشد/منابع‌طبیعی نمی‌تواند به خودی خود باعث نفاق شود

المجبوری: باید ثبات قیمت در بازار گاز وجود داشته باشد/منابع‌طبیعی نمی‌تواند به خودی خود باعث نفاق شود

به گزارش خبرنگار ایلنا، فتحی المجبوری در اجلاس روسای سران کشورهای صادرکننده گاز  خطاب به سایر اعضاء گفت: حضار گرامی؛ خانم‌ها و آقایان؛ ابتدا اجازه بفرمایید سلام نخست‌وزیر لیبی را که نتوانستند در این اجلاس شرکت داشته باشند به شما برسانم و از ایران هم بابت مهمان‌نوازی بسیار گرم تشکر و قدردانی کنم.

وزیر آموزش لیبی افزود: 7 سال پیش در مسکو نمایندگان 11 کشور جلسه گذاشتند و توافق  کردند این مجمع تشکیل شود، بر همان اساس ما اعتقاد داریم تفاهم و همکاری مهمترین رکن این مجمع است.

وی افزود: عقیده ما به سر اصل  استوار است. اولا ما عقیده داریم باید ثبات قیمت در بازار گاز وجود داشته باشد و قیمت‌ها همگام با تورم‌جهانی و معادلات اقتصادی جهان پیش برود زیرا اگر نوسان قیمت در قیمت های بالا وجود داشته باشد بتواند به کشورهای صادر کننده گاز ضربه بزند بنابراین ما باید تلاش داشته باشیم که قیمت گاز را حفظ کنیم و در بازار ثبات داشته باشیم .

المجبوری ادامه داد: دوم ما باید تلاش کنیم برای پژوهش های جدید در زمینه گاز و محیط زیست زیرا این سوخت از سوخت های فسیلی دوست دار محیط زیست محسوب می شود نقش مهمی در جلوگیری از گرم شدن زمین داریم. سوم ما باید تلاش کنیم که تعاملات ما بیشتر شود و راهی پیدا کنیم که دیگران نیز از آن استفاده کند .

وزیر آموزش لیبی تصریح کرد: بسیاری از کشورها نشان داده است منابع طبیعی نمی تواند به خودی خود باعث نفاق شود بلکه باعث شود نفرین و ایجاد فساد در سطح گسترده باشد خانم ها و آقایان لیبی آماده خواهد بود با سایر کشورها تعامل داشته باشد و تمام توان خود را برای همکاری و توسعه در زمینه گاز بکار گیرد بار دیگر از ایران به خاطر مهمان  نوازی خوب و گرمشان تقدیر و تشکر می کنم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار