محمد بن صالح: ادامه کاهش قیمت نفت و گاز موجب کاهش سرمایه گذاری ها می شود

محمد بن صالح: ادامه کاهش قیمت نفت و گاز موجب کاهش سرمایه گذاری ها می شود

محمد بن صالح، وزیر انرژی و صنایع قطر در سومین اجلاس مجمع کشورهای صادر کننده گاز گفت: در ابتدا درودهای امیر قطر را به شما عالی جنابان تقدیم می کنم به کشور آذربایجان نیز باید پیوستن به این مجمع خوش آمد می گویم از ابتدای این نشست ها که در دوحه آغاز شده با توجه به اهدافی گرد هم آمدیم که آن اهداف همچنان پا برجاست و روز به روز بر اهمیت آن افزوده می شود.

بن صالح اظهار داشت: آنچه که بازارهای گاز جهان شاهد آن است بهترین دلیل برای گفت وگوهای کشورهای صادرکننده است طبق اصول و دیدگاهی که این مجمع اعلام کرده است باید همگان بتوانند اهداف توسعه ای را در کشورهایشان پیگیری کنند و موجب رفاه عمومی شود .

وزیر انرژی قطر ادامه داد: این اجلاس تحت عنوان "گاز طبیعی ، سوخت مناسب تر برای آینده " برگزار شد آنچه در اجلاس دوحه نیز تصویب شد این بود که گاز ، سوخت مناسب تری برای محیط زیست است و عنصر اصلی برای توسعه پایدار این سوخت برای مرحله انتقالی جهان برای حرکت به سوی جهان خالی از دی اکسید کربن بسیار مفید است .

وی گفت: نتایج اجلاس اول و دوم برای تولید کنندگان بسیار مفید بود. استفاده بهینه برای اجرای پروژه های گازی امروز به دلیل کاهش قیمت نفت با چالش بزرگ مواجه شده است و مقرون به صرفه بودن پروژه ها زیر سوال رفته است ادامه کاهش قیمت نفت و گاز موجب کاهش سرمایه گذاری ها می شود کشور قطر با باورمندی خود بر ضرورت توسعه گاز در جهان تاکید می کند گاز سوخت بهتری برای کاهش آلودگی محیط زیست است ما باید بر اهمیت بخشیدن به سهم گاز در مصرف انرژی جهان تاکید کنیم .

وی ادامه داد: کشورهای جهان در طی روزهای آینده در اجلاسی در پاریس برای بررسی تغییرات جهان شرکت می کنند ما دعوت می کنیم که کشورهای این  اجلاس مواضع مشترکی در نشست پاریس داشته باشند ما اطمینان داریم این  اجلاس موجب هماهنگی مطلوب و همکاری دراز مدت خواهد شد در پایان از جمهوری اسلامی ایران بابت مهمان نوازی در این نشست تشکر و قدردانی می کنم و برای این اجلاس آرزوی موفقیت.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار