تکنولوژی ژاپن به کمک نمک‌زدایی از آب می‌آید

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: نمک زدایی از آب، ایجاد شبکه‌های هوشمند آب و فاضلاب از مهم‌ترین محورهایی است که به دنبال استفاده از دانش و فناوری ژاپن در آن‌ها هستیم. علاوه بر این نیز با توجه به تکنولوژی بالای ژاپن امکان حضور آن‌ها در بخش‌هایی از پروژه انتقال آب به فلات مرکزی ایران نیز فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حمیدرضا جانباز امروز - یکشنبه - در حاشیه همایش پروژه ملی ظرفیت‌سازی مدیران بهره برداری شرکت‌های آب و فاضلاب با بهره گیری از فناوری‌های کشور ژاپن اظهار کرد: با توجه به تعداد فراوان متخصصین ایرانی در صنعت آب و فاضلاب به دنبال آن هستیم که با مشارکت ژاپن بازارهای منطقه را هدف قرار دهیم.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها مانع حضور شرکت‌های ژاپنی در پروژه‌های صنعت آب و فاضلاب کشور در هشت سال اخیر شد، گفت: اسفند سال جاری نشست مشترک فعالان صنعت آب و فاضلاب کشور با بخش خصوصی ژاپن برگزار می‌شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور یکی از محورهای نشست اسفندماه امسال را تعریف پروژه‌ها و ارائه ظرفیت‌ها برای سرمایه گذاری شرکت‌های ژاپنی عنوان و اظهار کرد: سال‌ها پیش ارتباط صنعت آب و فاضلاب ایران با ژاپن با موضوع ظرفیت‌سازی در حوزه نیروی انسانی آغاز شد.

وی ادامه داد: این دوره‌های آموزشی تاثیرات مطلوبی را برای کارشناسان ایرانی به ارمغان داشت. به طوری که توانستیم به وسیله این آموزش‌ها صنعت آب و فاضلاب را ارتقا دهیم.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان اینکه برخی متخصصان ایرانی این امکان را یافتند تا از تاسیسات آبی ژاپن در بخش‌های گوناگون از جمله فاضلاب، کاهش آب بدون درآمد، مقاوم سازی در مقابل زلزله و ... بازدید کنند، اظهار کرد: با مرکز همکاری های خاورمیانه ژاپن توافق صورت گرفته که در اسفند سال جاری جلسه‌ای مشترک با فعالان بخش خصوصی صنعت آب و فاضلاب ژاپن برگزار شود.

جانباز با بیان اینکه این نشست امکان تعریف پروژه‌های مشترک را فراهم می‌کند، اظهار کرد: ایران از نظر نیروی انسانی توانایی بالایی در بخش آب و فاضلاب دارد. علاوه بر این تکنولوژی‌های ژاپن جزء برترین‌ها در جهان شناخته شده‌اند لذا می‌توان نسبت به برگزاری این نشست مشترک و نتایج آن امیدوار بود.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار