گاز سوخت اول امارات در حمل و نقل و زیرساخت‌ها می‌شود

قائم مقام وزیر انرژی امارات از برنامه بزرگ این کشور برای ترویج استفاده از گاز در حمل و نقل و زیرساخت های امارات خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، مطر حامد المیعادی، قائم مقام وزارت انرژی امارات در سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز تصریح کرد: دولت امارات به دنبال جذب سرمایه‌گذار برای افزایش اکتشافات است. امسال پروژه ای بزرگ در غرب امارات برای شیرین سازی گاز با ظرفیت 500 میلیون فوت مکعب داشتیم و امارات به دنبال توسعه پروژه های گاز و نفت است.

به گفته وی، بسیاری از خودروهای پایتخت امارات اکنون با گاز حرکت می کنند و خودروهای دولتی این کشور نیز از گاز استفاده می کنند. در این زمینه دولت به دنبال ایجاد انگیزه برای استفاده از گاز در حمل و نقل و زیرساخت هاست، به طوریکه اکنون 36 ایستکاه گاز طبیعی داریم و می‌خواهیم تا 2020 این رقم را افزایش دهیم.

وی با اشاره به این که می‌خواهیم مردم را تشویق کنیم که از گاز استفاده کنند و با آزادسازی قیمت گاز، مردم را متمایل به استفاده از گاز کنیم، ادامه داد: این مجمع می‌تواند در توسعه نقش گاز نقش مهمی ایفا کند تا فرمول بهتری برای بازار گاز پیدا کند، امارات هنوز امیدوار است که این مجمع نقش مهم تری در تبادل تجربیات و ایحاد شفاف سازی در صنعت از ایفا کند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز تلاش خود را برای ارتقای این مجمع دوبرابر کند و در این راه امارات نیز از دبیرخانه حمایت می‌کند.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار