بن صالح: موضوع گاز برای امارات اهمیت بالایی دارد/می‌توانیم روزانه 50 میلیون متر مکعب گاز استخراج کنیم

بن صالح: موضوع گاز در امارات متحده عربی بسیار اهمیت دارد

محمد مطهر حامد بن صالح، وزیر انرژی امارات در مجمع کشورهای صادر کننده گاز گفت: من مفتخرم که سلام رییس دولت امارات را برسانم و از رییس جمهور روحانی و مردم ایران بابت مهمان نوازی گرمشان تشکر کنم جا دارد از همین جا پیوستن کشور آذربایجان به این مجمع تشکر کنم زیرا اضافه شدن این کشور می تواند قدرت این مجمع را بالا ببرد.

وزیر انرژی امارات ادامه داد: موضوع گاز در امارات متحده عربی بسیار اهمیت دارد و ما بر همین اساس از جدیدترین تکنولوژی برای اکتشاف های میادین گازی استفاده می کنیم .

وی افزود: ما جدیدا پروژه ای در منطقه غربی  آغاز کرده ایم که امروز می توانیم روزانه 50 میلیون متر مکعب گاز استخراج کنیم.

محمد مطهر حامد بن صالح  همانطور که قبلا گفتم ما سرمایه گذاری بسیاری در زمینه صنعت گاز انجام دادیم و در حال حاضر  35 درصد از خودروهادر ابوظبی از گاز استفاده می کنند که این برای ما بسیار مهم است .

وی افزود: تعداد ایستگاههای گاز ما به 63 ایستگاه رسیده است و ما شهروندان خود را تشویق می کنیم که ازخودروهای گاز سوز استفاده کنند.

وزیر انرژی امارات ادامه داد: در این مجمع که کشورهای مختلف از قاره های مختلف حضور پیدا کرده است می تواند سبب شود که تکنولوژی ها و ظرفیت های جدیدی به معرض حضور گذاشته شود. دولت امارات از زمانی که به این سازمان پیوسته است به دنبال ایجاد تفاهم بیشتر بوده است.

وی گفت: خانم ها و اقایان ما به دنبال آن هستیم که سرمایه گذاری و تلاش بیشتری در این صنعت داشته باشیم. در پایان از مهمان نوازی ایرانی ها تشکر و قدردانی می کنم و برای اعضای این مجمع آروزی موفقیت دارم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار