وزیر انرژی مصر: ما همواره به دنبال هماهنگی با کشورهای صادر کننده هستیم

وزیر انرژی مصر: به یکی از بزرگترین منابع ذخایر گازی جهان دست پیدا کردیم

شریف اسماعیل، وزیر انرژی مصر در مجمع کشورهای صادر کننده گاز گفت: بسیار خرسندم که دورود رییس جمهور مصر رابه شما برسانم و برای این اجلاس آرزوی موفقیت کنم همچنین از رییس جمهور روحانی و ملت ایران به خاطر این مهمان نوازی تشکر می کنم.

وی ادامه داد: این اجلاس در زمانی تشکیل شده است که رشد روزافزون اقتصادی را در دنیا شاهد هستیم و نیاز کشورها به سوخت بیشتر می شود.

وزیر انرژی مصر ادامه داد: یکی از درخواست هایی که امروز در جهان وجود دارد استفاده از انرژی پاک است و این انرژی می تواند در برنامه رشد اقتصادی تاثیر بسزایی داشته باشد ما اکنون در این مجمع می توانیم 70 درصد انرژی گاز جهان را تامین کنیم .

وی تصریح کرد: مسوولیت کشورهای صادر کننده گاز بسیار حایز اهیت است زیرا این کشورها وظیفه دارد که این بازار را تامین و امنیت آن را تضمین کند. مصر همواره امیدوار است که عدالت اجتماعی داشته باشد و با فقر مبارزه کند و بر همین اساس به منابع زیر زمینی خود بسیار نیاز دارد .

وی افزود: ما برای بالا بردن تولید خود در مقابل درخواست روز افزون انرژی از سوی سایر کشورها توافق نامه های جدیدی را به مرحله اجرا در آورده ایم و اکتشاف های خود را در صحرا و آب های عمیق گسترش داده ایم.

وزیر انرژی مصر تصریح کرد: ما اخیرا توانسته ایم به یکی از بزرگترین منابع ذخایر گازی جهان در دریا دست پیدا کنیم و برنامه داریم که میزان استخراج خود را از منابع گازی افزایش دهیم .

وی تصریح کرد: ما قصد داریم با تقویت زیرساخت های خود و از طریق کانال سوئز مسیر امنی برای گاز داشته باشیم. آقایان و خانم ها مصر همواره به دنبال هماهنگی با کشورهای صادر کننده و مبارزه با چالش ها براساس دیدگاه واحد بین کشورهای اعضای مجمع است.در پایان جا دارد بار دیگر از مهمان نوازی ایرانی ها کمال تشکر را داشته باشم.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار