عملیات شناسایی سه زون معدنی اردبیل به اتمام رسید

سید حامد عاملی عصر دوشنبه در حاشیه بررسی آخرین وضعیت پهنه‌های مستعد معدنی اردبیل به خبرنگار مهر گفت: مطالعات سه پهنه قزل‌اوزن در خلخال، پهنه سبلان – قره‌سو و پهنه باغرو داغ به مشاور سپرده‌شده است.

وی با اذعان به اینکه مطالعات پهنه قزل‌اوزن با سرمایه‌گذاری سازمان ایمیدرو در تیرماه سال جاری به مشاور زرناب اکتشاف و پارس پی آزما سپرده‌شده است، تصریح کرد: کل مساحت پهنه دو هزار کیلومترمربع است و با توجه به تفکیک به دو بخش شمالی و جنوبی در بخش شمالی شرکت پارس پی آزما و در بخش جنوبی شرکت زرناب اکتشاف فعالیت دارند.

به گفته رئیس سازمان صنعت و معدن استان در بخش شمالی عملیات شناسایی و پی‌جویی به اتمام رسیده و پردازش نهایی در حال انجام است و در بخش جنوبی نیز علاوه بر عملیات شناسایی و پی‌جویی، پردازش نهایی عملیات نیز صورت گرفته است و ایمیدرو درصدد برنامه‌ریزی برای مرحله بعدی عملیات است.

عاملی در خصوص دستاوردهای حاصل‌شده متذکر شد: از کل مساحت پهنه محدوده‌هایی بالغ‌بر ۲۰۷ کیلومترمربع و به تعداد شش بلوک به‌عنوان محدوده‌های امیدبخش تعریف‌شده است که به همین دلیل برای اکتشاف عمومی و نیمه تفضیلی برنامه‌ریزی می‌شود.

وی افزود: ایمیدرو در بخش جنوبی نیز مساحتی حدود ۱۲ کیلومترمربع را به‌عنوان اولین اولویت در نظر گرفته است.

رئیس سازمان صنعت و معدن استان در خصوص وضعیت مطالعات پهنه سبلان با اشاره به اینکه سرمایه‌گذار این پهنه شرکت ممرادکو بوده و مشاور طرف قرارداد دانش‌گستر زمین از دی‌ماه سال گذشته در حال مطالعه است، تصریح کرد: مساحت کل پهنه هزار و ۶۹۶ کیلومترمربع است.

عاملی بابیان اینکه عملیات شناسایی در این پهنه به اتمام رسیده، اضافه کرد: در محدوده روستای نیاز علاوه بر عملیات شناسایی عملیات پی‌جویی نیز به اتمام رسیده و دو بلوک معرفی‌شده است.

وی با تأکید به اتمام عملیات ژئوفیزیکی و ژئو شیمی و زمین‌شناسی در این دو بلوک بیان داشت: در این دو بلوک فاز عمومی اکتشاف آغازشده است.

به گفته رئیس سازمان صنعت و معدن استان از کل مساحت پهنه حدود ۳۳۱ کیلومترمربع به‌عنوان محدوده‌های امیدبخش به تعداد شش بلوک معرفی‌شده‌اند.

عاملی بابیان اینکه عملیات پی‌جویی به‌کل به اتمام رسیده  و مناطق امیدبخش شناسایی‌شده است، اضافه کرد: برای اکتشاف عمومی برنامه‌ریزی در شرف اقدام است.

 وی افزود: در این پهنه دو بلوک اولویت‌دار به مساحت ۳۶ کیلومترمربع مشخص‌شده است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار