دبیرکل اوپک: نفت و گاز تا سال 2040 بیش از 50 درصد انرژی مورد نیاز جهان را تامین خواهد کرد

دبیرکل اوپک: نفت و گاز تا سال 2040 بیش از  50 درصد انرژی مورد نیاز جهان را تامین خواهد کرد

محمد سالم البدری دبیر کل اوپک در مجمع کشورهای صادر کننده گاز گفت: خانم ها و آقایان به شما عصر بخیر عرض می کنم. از طرف سازمان اوپک افتخار دارم که در اینجا باشم آ ن هم در ایران که یکی از کشورهای موسس اوپک است.

وی ادامه داد: هدف این مجمع این  است کشورها حق شان در زمینه گاز به رسمیت شناخته شود و در مورد منابع طبیعی شان، برای منفعت کشورشان فعالیت کنند .

البدری افزود: با توجه به تحولات اخیر در بازارهای انرژی ثبات از اهمیت خاصی برخوردار شده است و بر همین اساس ما باید سعی کنیم که ثبات را به بازار بیاوریم .

البدری تصریح کرد: ماباید به آینده نفت گاز نگاه کنیم و تردیدی نیست که جهان انرژی بیشتری خواهد داشت و با توجه به رشد جمعیتی که شاهد هستیم میزان درخواست انرژی بالاتر خواهد رفت.

دبیر کل اوپک ادامه داد: هنوز بسیاری از کشورها هستند که انرژی الکتریسته ندارند و در آینده به انرژی های جدید احتیاج خواهند داشت . تا سال 2040 نفت و گاز بیش از 50 درصد انرژی مورد نیاز جهان را تامین خواهد کرد و تا آن زمان تقاضا بیش از این خواهد شد .

بنابراین ما نیاز به ده تریلیون دلار سرمایه گذاری در این حوزه داریم و تحقیقات ما نشان می دهد که تا آن زمان به 2  تریلیون بشکه نفت و 2 تریلیون متر مکعب گاز نیاز داریم .

البدری تصریح کرد: این آمارها به ما نشان داد که در آینده با چالش های جدی مواجه خواهیم شد بنابراین ما در ماههای آینده جلساتی خواهیم داشت که بسیار مهم است و یکی از موضوعات جلسه شرایط زیست محیطی و حفظ محیط زیست خواهد بود.

برنامه ما تا سال 2020 است که یک پروژه طولانی مدت است.

البدری ادامه داد: عالیجنابان ما باید همکاری خود را گسترش بدهیم و این اجلاس اهمیت این همکاری ها را نشان خواهد داد و امیدواریم این مجمع بتواند به اهداف خود برسد.

بازهم از مهمان نوازی ایران تشکر و قدردانی می کنم.

 

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار