کشف یک منبع عظیم گاز در مصر

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، شریف سوسا معاون وزیر نفت مصر امروز در سومین اجلاس سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز در تهران با اشاره به اینکه این اجلاس در زمانی برگزار می‌شود که چالش‌های اقتصادی و سیاسی در جهان گسترش پیدا کرده است، گفت: با رشد روزافزون توسعه در دنیا، نیاز به مصرف انرژی و سوخت نسبت به سالهای گذشته افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از این انرژی‌ها گاز است، گفت:‌ کشورهای عضو این مجمع 70 درصد از ذخایر انرژی گاز را برخوردارند و می توانند نیاز مبرم جهان را نسبت به گاز برطرف کنند.

وی با اشاره به اینکه با تقویت صنایع مربوط به گاز از قبیل تولید، پالایش، صادرات و واردات می‌توان منافع گاز را نسبت به همه مردم جهان تعمیم داد، گفت: تأمین امنیت سوخت‌رسانی بین تولیدکننده و مصرف‌کننده باید تقسیم شود.

وی با تأکید بر اینکه مصر به دنبال عدالت اجتماعی است، گفت: هدف ما بالا بردن رشد و توسعه صنعت در مصر است که نیاز به سرمایه‌گذاری در این زمینه داریم.

معاون وزیر انرژی مصر با اشاره به برنامه‌های اکتشافی این کشور در حوزه گاز گفت: اخیراً منبع عظیمی از گاز را در مصر کشف کرده‌ایم که می تواند این انرژی را مورد تحول قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه به دنبال این هستیم که دریای مدیترانه را از نفت خام نجات دهیم، گفت: مصر همواره به دنبال موازنه اقتصادی با کشورهای دنیاست.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار