کارگروه برخورد با افزودنی های غیرمجاز نان در مازندران تشکیل شود

به گزارش خبرنگار مهر، محمود سلطانی شامگاه دوشنبه در جلسه کارگروه آرد ونان شهرستان محمودآباد با اعلام تخلف برخی نانوایان در استفاده ازجوهرنمک اظهار داشت: افزودنی‌های غیرمجاز که در کیفیت نان تاثیرمی گذارند به‌صورت غیرقانونی از سوی برخی نانوایان استفاده می‌شود.

وی بیان داشت: قبلاً از جوش‌شیرین استفاده می‌شد تا سرعت تخمیر را افزایش دهند و امروزه ازجوهرنمک بهره می‌برند که میزان چهاردر هزار آن سرطان‌زا است و لازم است کارگروه افزودنی‌های غیرمجاز تشکیل تا نانوایی‌ها رصد شوند و سلامت مردم به چالش کشیده نشود.

سلطانی گندم مورداستفاده خبازان مازندران را ازبهترین نوع دانست و گفت: شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه دو بهترین گندم را دارد.

سلطانی بابیان اینکه از گندم خارجی هم استفاده می‌کنیم و با اختلاط با گندم داخلی کیفیت و مرغوبیت آن را بالا می‌بریم گفت: گلستان منبع اصلی تأمین گندم مازندران است  و دارای کیفیت بالایی بوده و گلوتن  آن بیش از ۴۰ است.

معاون شرکت غله منطقه دو کشور یادآور شد: با توجه به اینکه قوت غالب مردم مازندران نان بربری است، این گندم  باکیفیت باعث می‌شود نان خوبی داشته باشیم.

معاون غله و خدمات بازرگانی منطقه دو کشور، چهار شاخص تجهیزات خوب، محیط کار، نیروی انسانی ماهرومواداولیه را برای تولید نان لازم دانست ودرموردبرنامه های خود برای افزایش کیفیت نان اظهار داشت: دوگانه‌سوز کردن خبازیها رادردستور کارداریم که کارگروه اهتمام ویژه داشته تا اگر به خاطر شرایط آب‌وهوایی سوخت گاز دچار نوسان شد از سوخت دوم استفاده کنند، همچنین در آموزش خبازان از شهرستان‌ها خواستیم خبازان کم‌تجربه رامعرفی تا مورد آموزش قرار گیرند.

سلطانی ارائه تسهیلات به واحدهای خبازی را یکی دیگرازبرنامه ها ذکر کرد و افزود: جلسه‌ای با بانک عامل برگزار شد تا تسهیلاتی برای خبازان اخذ کنیم زیرا باید ظاهر و نمای نانوایی‌ها هم درست شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار