نگاه سازمان ملل متحد به حقوق بشر ابزاری است

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساختار سازمان ملل باید تغییر پیدا کند، اظهار داشت: این سازمان ملل فعلی باید تخریب شود و یک سازمان ملل دیگری را بر روی یک کشتی در منطقه‌ای دیگر از جهان بنا کنند تا دیگر اسیر و‌ ذلیل آمریکایی‌ها نشود

منصور حقیقت‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص برخوردهای دوگانه کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد در قبال حملات دو کشور روسیه و فرانسه به مواضع داعش، اظهار داشت: نگاه به حقوق بشر در سازمان ملل متحد ، نگاهی ابزاری است و نگاه این سازمان به حقوق بشر به هیچ ‌وجه اصولی و واقعی نیست و منافع کشورهای غربی و ‌هم پیمانان آن‌ها، در اتخاذ تصمیمات تاثیر گذار است.

نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمیر و‌ نیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مگر اتفاقاتی که در یمن اتفاق می‌افتد برای انسانیت قابل دفاع است که مدعیان حقوق بشر در قبال آن سکوت کرده‌اند، بیان کرد: آیا یک انسان عاقل یا یک کشور متعهدی در پیدا نمی‌شود که این موضوع را محکوم کند؟ داریم می‌بینیم که مدعیان حقوق بشر با این موضوع بازی می‌کنند.

نایب رئیس دوم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هزاران انسان بی‌گناه توسط عربستان در ماه مبارک رمضان از مردم یمن کشته شدند، متذکر شد: انسان‌هایی که در عراق و لبنان کشته می‌شوند همچنین انفجاری که در جنوب بیروت به وقوع پیوست که منجر به کشته شدن شیعیان شد، آیا نباید توسط مدعیان حقوق بشر محکوم شود.

حقیقت‌پور با بیان اینکه وقتی برخی از کشورها از حقوق بشر حرف می‌زنند موجبات خنده ما را فراهم می‌کنند، گفت: کشوری مانند عربستان که مظهر تضییع حقوق بشر و رفتار زشت حکومتی است، چگونه به خودش اجازه می‌دهد که علیه جمهوری اسلامی قطعنانه صادر می‌کند.

وی با بیان اینکه ایران بیشتر از همه کشورهای غربی دموکراسی و ‌حقوق بشر را رعایت می‌کند، ادامه داد:  در کدام انتخابات کشورهای غربی ۷۰ درصد مردم در انتخابات شرکت می‌کنند، در حالیکه در جمهوری اسلامی ایران درصد مشارکت مردم در این سطح است.

نماینده مردم اردبیل، سرعین، نمیر و ‌نیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساختار سازمان ملل باید تغییر پیدا کند، اظهار داشت: این سازمان ملل فعلی باید تخریب شود و یک سازمان ملل دیگری را بر روی یک کشتی در منطقه‌ای دیگر از جهان بنا کنند تا دیگر اسیر و‌ ذلیل آمریکایی‌ها نشود

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار