حقوق فرهنگیان در برنامه ششم لحاظ شود

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر افزایش حقوق فرهنگیان بازنشسته گفت:‌ وضعیت معیشتی بازنشسته‌های آموزش و پرورش برای تامین حداقل نیاز خانواده‌هایشان بسیار نامناسب است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حامد قادرمرزی در نشست علنی امروز (دوشنبه 2 آذرماه) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک هفته بسیج به رئیس جمهور و دولت درخصوص وضعیت معیشتی بازنشسته‌های آموزش و پرورش تذکر داد و گفت: این افراد پس از سه دهه خدمت و گذشت چند سال از بازنشستگی‌شان هنوز قادر به تامین حداقل نیازهای خانواده‌هایشان نیستند لذا انتظار می‌رود در برنامه ششم توسعه شاهد افزایش حقوق بازنشسته‌های فرهنگی باشیم.

نماینده مردم قروه و دهلران در مجلس شورای اسلامی به وزیر صنعت، معدن و تجارت تذکر داد و گفت: چرا عوارض و مالیات معادن شهرستان‌های قروه و دهلران در استان‌های تهران، اصفهان و همدان پرداخت می‌شود.

وی افزود: عوارض و مالیات باید در شهرستان‌های قروه و دهلران پرداخت شده، در غیر این صورت روند برداشت از معادن متوقف و در نهایت معادن را تعطیل خواهیم کرد.

قادرمرزی یادآور شد: تخریب محیط زیست و جاده‌ها و زیرساخت‌های قروه و دهلران به علت بهره‌برداری از معادن نباید تنها سهم مردم این منطقه باشد.

وی به وزیر نیرو و جهاد کشاورزی در خصوص عملیاتی نشدن طرح پهنه بندی کشت تذکر داد و گفت: بیش از دو سال و سه ماه از مدت مسئولیت و وزارت شما گذشته است اما برای افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی هیچ طرح و برنامه‌ای ارائه نشده است.

قادر مرزی افزود: آب و خاک کشاورزی در کشور رها شده است، آقای وزیر جهاد کشاورزی از بی‌برنامگی و وضعیت نابسامانی که برای کشاورزان رقم زده‌اید اطلاع دارید؟ آیا از وضعیت بازار سیب زمینی و اینکه چرا صندوق بیمه کشاورزان در حق آن‌ها اجحاف می‌کند اطلاعی دارید؟ چرا کشت جایگزین سیب زمینی ارائه نمی‌شود؟

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: آقای حجتی باید بدانید شما وزیر جهاد‌سازندگی نیستید بلکه وزیر جهاد کشاورزی هستید لذا باید برای کشاورزان طرح و برنامه ارائه کنید.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار