هواپیمای نظامیان را به اجبار در ایران نشاندیم تا بفهمند این کشور صاحب دارد

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء گفت: هواپیمای حامل نظامیان ناتو را به اجبار در ایران نشاندیم و هفت ساعت نگه داشتیم تا بفهمند این کشور قانون و صاحب دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی در مراسم چهارمین سالگرد شهید حسن تهرانی مقدم در دانشگاه امیرکبیر اظهار کرد: در برخورد با مهاجم در این کشور تعارف نداریم، باعث سقوط هواپیمای جاسوسی دشمن شدیم و در جای دیگر هواپیمای جاسوسی دشمن را سالم به زمین نشاندیم ضمن اینکه هواپیمای حامل نظامی‌هایی را که به اسم مسافربری قصد داشت از آسمان ایران عبور کند به اجبار نشاندیم و هفت ساعت آن‌ها را نگه داشتیم تا بفهمند این کشور قانون و صاحب دارد.

وی همچنین یادآور شد: زمانی صدراعظم یک کشور می خواست به زور از آسمان ایران عبور کند و زمانی رئیس جمهور و وزیر دفاع کشور دیگری قصد داشتند ازفراز ایران عبور کنند تا روی مذاکرات ما تاثیر بگذارند، آن‌ها را دو ساعت پشت مرزمان نگه داشتیم تا یادبگیرند برای عبور از حریم هوایی ایران اجازه بگیرند و اقتدار ایران را بفهمند چرا که هیچ عبوری نباید بدون مجوز باشد.

اسماعیلی با بیان اینکه دشمن به جوانان ایران چشم دوخته تا آن‌ها را ناامید کند گفت : تنها نقطه امید دشمن جوانان این مرز و بوم است تا آن‌ها را ناامید کند و همه تلاش خود را برای این کار انجام می‌دهند به زعم آن‌ها تحریم، تهدید ، هراس و ترور قرار بود جوانان ایران را پژمرده کند اما نه تنها جوانان پژمرده نشدند بلکه شکوفا شدند.

وی با اشاره به جمله ما می توانیم خاطر نشان کرد: این جمله در بعد سیاسی این طور معنا می‌شود که تا به حال حرف جمهوری اسلامی ایران دو تا نشده است. بعد از 12 سال همه آن قدرتهای جهانی نشستند و با ایران به یک تفاهم مشترک بر سر مسأله هسته‌ای رسیدند. در مذاکرات هم به قول آقای رئیس جمهور سه گل زدیم و دو گل خوردیم اما آن‌ها بودند که مجبور شدند مذاکرات را ادامه دهند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ادامه داد: در مذاکرات هم تلاش کردند مسائلی را مطرح کنند و روی توان موشکی ما و بازدید از مراکز نظامی صحبت هایی مطرح کردند. عده قلیلی در داخل می‌گویند که با وجود این همه ماهواره و تشکیلات جاسوسی دشمن همه چیز را می شناسد اما من به شما می گویم که دشمن اصلا بر ما اشراف اطلاعاتی ندارد و اگر آن‌ها چیزی می دانستند این طور بچه‌گانه لج نمی کردند که باید از مراکز نظامی تان بازدید کنیم . آن‌ها اطلاعاتی ندارند و هیچ وقت هم نخواهند داشت.

وی به بعد اقتصادی ما می توانیم اشاره کرد و افزود: یادتان هست در جنبش وال استریت چه بلایی سر ملت خودشان آوردند و هیچ کس هم پاسخگو نبود و هنوز هم نیست، اما در ایران با وجود اینکه معیشت سخت است چون تحریم هستیم باز هم بهترین مردمان زمان را داریم.

اسماعیلی همچنین بیان کرد:‌ در بعد اجتماعی، ما می توانیم جایی بروز پیدا می‌کند در 22 بهمن، روز قدس ، 9 دی و امثالهم جوانانی به صحنه می آیند که امام (ره) را ندیده اند و در انقلاب نبوده اند اما در عرصه حاضر هستند.

وی در ادامه یادآور شد: پدافند هوایی همیشه دست به ماشه است و اولین یگانی به حساب می آید که در همه حال باید آماده باشد. باور کنید زمانی که حضور مردم در شهرها و راهپیمایی ها هست دشمن به هیچ عنوان جرات نمی کند حتی به مرزهای ما نزدیک شود ، به طرز عجیبی از مرزهایمان دور می‌شود و به نوعی اینجور مواقع زمانی است که ما راحت ترین کار را داریم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء با بیان اینکه در بعد نظامی ما می توانیم پیچیدگی های خاص خود را دارد، عنوان کرد: ما در بعد نظامی گلوگاه فنی نداریم و نیازمند فکر از خارج نیستیم. با تکیه بر دانشجویان ، جوانان و کارشناسان فنی خود توانسته ایم به تکنولوژی ساخت رادار دست پیدا کنیم.

وی در ادامه صحبت های خود گفت: ما تهدید نظامی را به خوبی می شناسیم امروز کشور دو بازوی قدرتمند به نام ارتش و سپاه دارد. در پدافند هوایی با گسترش3 هزار و 700 نقطه در کشور ارتش و سپاه مستقر هستند و همه با هم به صورت هماهنگ یک کار را انجام می‌دهند در صورتی که خیلی ها می گفتند نمی توانید این انسجام را برقرار کنید.

اسماعیلی همچنین اظهار کرد: البته فقط و فقط به جنبه خشن کار پرداخته نشده است . ایکائو که مرکزیت اش در یکی از کشورهای دشمن ما یعنی کانادا است سال گذشته مطرح کرد که آسمان ایران امن ترین آسمان خاورمیانه است. این آمار زمانی داده شده که در طول یک بیست و چهار ساعت 400 فروند هواپیما از مسیرهای عبوری بر فراز جمهوری اسلامی ایران عبور می کردند و امروز به خاطر مباحث اوکراین و عراق این آمار به هزار و 700 فروند می رسد البته ما به این آمارها نیازی نداریم و این قدرت جمهوری اسلامی ایران را می رساند و با کسی هم تعارف نداریم.

وی ادامه داد: این اقتدار با علم حاصل می‌شود همانطور که با کمک دانشجویان رادارهایی دوربرد ساخته شد . ما توانستیم هواپیمای پنهان کار U-2 را رصد کنیم . فرمانده نیروی هوایی روسیه در سفر خود به ایران باور می کرد که ما U-2 ر ا کشف کردیم و وقتی مدارک را دید متوجه شد که چقدر از نظر علمی در این زمینه پیشرفت داشته ایم.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء با بیان اینکه تنها باید در یک جبهه نگران بود افزود: ما تنها باید در جبهه فرهنگی نگران باشیم . یعنی همانجایی که مقام معظم رهبری دو دهه است ابراز نگرانی می‌کنند. ما مخالف تکنولوژی نیستیم و معتقدیم باید از تکنولوژی خوب استفاده کنیم اما در بخش فرهنگی خاک ریز دشمن امروز در دست جوانانی است که به نام سایت های اجتماعی در آن فعالیت می‌کنند. این‌ها را دشمن مجانی در اختیار ما گذاشته تا اطلاعات ما را بگیرد. خاک ریز امروز با نام آنتن ماهواره روی پشت بام بعضی از خانه‌هاست.باید همه در جامعه بسیج شویم و فکر کنیم چه بکنیم تا این خلاء پر شود و دشمن از هیچ راهی نتواند نفوذ کند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود بیان کرد:‌اقتدار موشکی و نظامی جمهوری اسلامی ایران مدیون خدا،‌امام زمان (عج) ، امام شهدا و شهداست. ما مدیون ملت عزیزی هستیم که شجاعانه پشت یک رهبر شجاع ایستادند که حرف و سیاست اش همیشه یکی بوده و به کسی توهین و بداخلاقی نکرده اما تمام قد جلوی زور ایستاده است. ما مدیون دانشمندانی مثل تهرانی مقدم‌ها هستیم.

اسماعیلی در پایان گفت:‌ اگر مقام معظم رهبری لب تر کنند آسمان دشمن را برایش جهنم می‌کنیم در این راه به مردم و خانواده شهدا قول شرف می دهیم. اولین حرکت بد دشمن آخرین حرکت اش خواهد بود و نابود خواهد شد. این طور نیست که به آتش بس برسیم و دشمن هم این را می‌داند. جای پای استکبار در اطراف ایران همه جا هست و آن‌ها هدفشان جمهوری اسلامی است اما همچنان باید هزینه کنند.

به گزارش ایسنا در این مراسم سردار سرتیپ دوم بلالی مسؤول آموزش نیروی هوافضا سپاه به بیان خاطراتی از شهید تهرانی مقدم پرداخت و از خانه های شهید حسن تهرانی مقدم تقدیر شد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار