نقشه نظام سلطه بر ایجاد اختلاف استوار است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه امروزه نقشه نظام سلطه در منطقه بر دو پایه ایجاد اختلاف و نفوذ استوار است، گفت: روز دانشجو فرصت مناسبی برای شناخت ماهیت استکبار و استعمار جهانی و جلوگیری از نفوذ اقتصادی و فرهنگی آنان است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد حسن دوگانی در نشست علنی امروز دوشنبه(2 آذرماه) مجلس شورای اسلامی، ضمن تسیلت به مناسبت اربعین حسینی(ع) گفت: این روزها میلیون ها نفر از ره‌پویان حسینی با قلبی آکنده از حزن و اندوه می‌روند تا در اربعین شهادت جانسوز سرور و سالار شهیدان و یاران باوفایش که حکایت از چهل روز غربت، اسارت و مظلومیت فرزندان رسول خدا و امیر مومنان دارد، شرکت کنند و اذهان همگان را متوجه قیامی کنند که در تاریخ بشریت جاوید و یگانه باقی ماند و زندگی عزتمندانه را به مسلمانان جهان نشان داد و عزت حسینی را در رگ‌های مومنان به جریان انداخت.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسافران کربلا میروند تا کعبه عشقی را زیارت کنند که حضرت حسین بن علی (ع) در کربلا ساخت تا کعبه ابراهیمی را حیاتی دوباره و آن را جاوید کنند.

وی گفت: بسیج از مظاهر حکمت الهی و تفکر عمیق حضرت امام است که گفتند بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پر ثمری است که شکوفه های آن بوی بهار وصل و حدیث عشق می دهد.

دوگانی ضمن تبریک به مناسبت هفته بسیج، ادامه داد: بسیج مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته های رفیع آن اذان شهادت و رشادت سر دادند، بسیج میراث پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامی است که تربیت یافتگان آن نام و نشان را در گمنامی و بی نشانی گرفته اند، بسیج لشگر مخلص خداست.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه درایران اسلامی جنبش دانشجویی حرکتی عدالت خواه، آرمان طلب و مدافع منافع ملی و ارزش های اسلامی و انقلابی بوده و هست، گفت: روز دانشجو فرصت مناسبی برای شناخت ماهیت استکبار و استعمار جهانی و جلوگیری از نفوذ اقتصادی و فرهنگی آنان است که باید هوشمندانه با تدبیر و ارایه راهکارهای علمی و عملی موثر به آن پرداخت.

وی ادامه داد: امروزه نقشه نظام سلطه در منطقه بر دو پایه ایجاد اختلاف و نفوذ استوار است.

دوگانی همچنین شهادت سرداران شهید اسلام و مدافعین حرم از شهرستان فسا را تسلیت گفت و با اشاره به مناسبت 16 آذر روز دانشجو این روز را یادآور مبارزه با ظلم، استبداد و انزجار از قدرت‌های شیطانی و پیگیری حق مظلوم از ظالم عنوان کرد و افزود: این روز فرصت خوبی برای شناخت ماهیت استکبار و استعمار است که باید هوشمندانه به آن پرداخته شود زیرا نقشه نظام سلطه بر دو پایه نفوذ و سلطه استوار است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، پرهیز از سیاست‌زدگی را یک ضرورت در دانشگاه عنوان کرد و گفت: از طریق جایگاه علمی است که ما می‌توانیم به مرجعیت علمی در منطقه و جهان دست یابیم لذا دغدغه رهبری مبنی بر عدم توقف در پیشرفت‌های علمی را باید جدی گرفت و در همین راستا دانشگاه‌ها از حاشیه دور شوند و به رسالت اصلی خود برسند.

وی پیگیری اهداف و آرمان‌های نظام را نیازمند اقتدار علمی کشور دانست و گفت: امروز به وضوح شاهد سوءاستفاده قدرت سلطه از قدرت علمی و فناوری در اهداف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هستیم.

دوگانی در بخش دیگری از نطق خود ادامه داد: قدرت‌های استعماری و شیطانی باید پی برده باشند که اگر بخواهند به هر قیمتی همچون داعش‌ها، طالبان‌ و تکفیری‌های ضدبشری و تروریست‌های کر، کور و لال امنیت، آسایش و منافع ملت‌ها را فدای امیال شیطانی خود کنند روزی همچون 11 سپتامبر در آمریکا و امسال در فرانسه و در آینده در جاهای دیگر از جهل و افراطی‌گری آنان در کشتار مردم بی‌گناه در امان نخواهند بود.

وی تصریح کرد: مجلس باید در چند ماه باقیمانده از عمر خود سه لایحه مهم دولت از جمله دائمی کردن برخی احکام توسعه، برنامه ششم و بودجه 95 را بررسی و تصویب کند که با توجه به نقش اساسی آنها در حرکت توسعه‌ای کشور باید فکری اساسی کند و از کارشناسان و نخبگان حداکثر استفاده را در این فرصت محدود داشته باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تأکید بر ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی، سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی رهبری در حوزه‌های مختلف از جمله برنامه ششم و اسناد بالادستی مثل سند چشم‌انداز بر لزوم توسعه صادرات غیرنفتی، استفاده بهینه از نقدینگی در بانک‌ها، توسعه صنعت گردشگری، استفاده از فرصت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و توسعه زیرساخت‌های انرژی نیز تأکید کرد.

نماینده مردم فسا در پایان ضمن قدردانی از برگزاری همایش ملی بزرگداشت ابوعلی نحوی فسایی خواستار حل مشکلات این شهرستان در زمینه بروز خشکسالی، ‌بالا بودن هزینه‌های تولید و تشدید نرخ بیکاری شد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار