بسیج یک فرهنگ است، نه گرایش سیاسی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با تاکید براینکه بسیج یک فرهنگ است نه گرایش سیاسی، ادامه داد: تفکر بسیج در طی 8 سال دفاع‌مقدس و سختی‌ها و رشادت‌های آن روزگار شکل گرفت و هدف از پرورش بسیجی، جذب و گسترش یک جناح‌ سیاسی نیست.

محمد صالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با گرامیداشت هفته بسیج و تبریک این ایام به بسیجیان کشور به تحلیل تفکر بسیجی و هدف از ایجاد این تشکل در زمان جنگ تحمیلی پرداخت و گفت: بسیج یک تفکر جهادی است که دارای شاخص‌های حائز اهمیتی همچون فداکاری، توکل به خدا، ایثار و کمک به هموطن است.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه بسیج یک فرهنگ است نه گرایش سیاسی، ادامه داد: تفکر بسیج در طی 8 سال دفاع‌مقدس و سختی‌ها و رشادت‌های آن روزگار شکل گرفت با این اوصاف هدف از پرورش بسیجی جذب و گسترش یک جناح‌ سیاسی نیست هرچند هر فرد بسیجی می‌تواند آگاهی‌ها و  گرایش‌ها و فکر سیاسی خاص خود را داشته باشد.  

وی با تاکید براینکه امروز بیش از 90 درصد فعالیت‌های بسیجیان، فرهنگی و آمورشی و جهادی است، ادامه داد: اقدامات بسیجیان می‌تواند اعتقاد و ایمان مذهبی و ولایت‌مدارانه جامعه را افزایش دهد و نقطه حائز اهمیت تفکر بسیجی اعتقاد و ایمان و  تبعیتی است که از ولایت و رهبری دارند.

وی با بیان اینکه با شناختی که از این نیرو و هدیه الهی و نیز تجربه‌ای که از فعالیت بسیج در دوران بعد از انقلاب وجود دارد، نیازی به بررسی آثار وجودی بسیج در گذشته نیست، افزود: انقلاب، بهترین ثمره وجود بسیج است و اگر بسیجیان نبودند، امروز نه تنها چیزی به نام انقلاب اسلامی بلکه چیزی به نام کشور مستقل ایران وجود نداشت.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی ادامه داد: این مطلب گزافه‌گویی نیست و جوانان تحصیل کرده که در پرتو این انقلاب، ذهنی روشن پیدا کرده‌اند، می‌توانند با دقت در این نیروی عظیم و ارزیابی آن به این نتیجه دست یابند. برای اهمیت بسیج و شناختن تأثیر این نیرو همین بس که وجود نظام جمهوری اسلامی و تداوم آن از بسیج است و این نیرو و تفکر است که می‌تواند از انقلاب پاسداری کند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار