کمیت لنگ شاکله سیاسی خانه احزاب

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی گفت: می‌توان گفت هیچ حزبی با این نگرش که دردهای جامعه را درمان کنند وارد عرصه نشده‌اند و بیشتر به دنبال مسائل آرمانی هستند.

جواد هروی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص فعالیت فعلی خانه احزاب، اظهار داشت: به نظر من خانه احزاب باید فعالیت بیشتری داشته باشد، در حال حاضر بر اساس آمار حدود 231 تشکل سیاسی شکل گرفته و رسمیت یافته است.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید ببینیم که چند تشکل سیاسی به صورت شناسنامه‌دار در عرصه حاضر شده‌اند و می‌توانند مراجعه کنندگان خود را قانع کنند، بیان کرد: احزاب باید بتوانند در مقوله‌های مختلف کشور مانند امور سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی تاثیرگذار باشند و در برابر مشکلات راهکار ارائه دهند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه احزاب باید برای برون رفت از وضعیت نازیبای موجود طرح تازه‌ای بدهند، متذکر شد: می‌توان گفت هیچ حزبی با این نگرش وارد عرصه نشده ‌است تا درمانی بر مشکلات جامعه باشد.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما باید به سمت خانه احزاب فعالی برویم که موجبات اعتماد به نفس قشر سیاسی جامعه از یک طرف و موجب رفع نگرانی عموم جامعه باشد.

وی افزود: این نگاه را من در خانه احزاب فعلی مشاهده نمی‌کنم یا می‌توان گفت حداقل این شاکله را در بنیان‌های خانه احزاب کم رنگ می‌بینیم و لازم است که خانه احزاب ما فعال‌، پویا و با خواسته مردم نزدیک‌تر باشد.

هروی با بیان اینکه آنچه در تصورات برخی از احزاب و تشکل‌های سیاسی کشور می‌بینیم بیشتر نگرش‌های آرمانی است، ادامه داد: من در نگارش برخی از احزاب فعالیت‌هایی دارم و در آنجا می‌بینم که بسیاری از مرام نامه‌ها بیشتر پیرامون مباحثی است که با اصول جامعه ما همخوانی ندارد و دردی ازجامعه را درمان نمی‌کند.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی با اشاره به نزدیک بودن انتخابات، بیان کرد: تحرکاتی اخیرا از سوی برخی از احزاب آغاز شده است که احزاب قوی برای اولین بار در کشور در حال شکل گیری هستند و افراد برجسته‌ای در میدان حاضر می‌شوند که با تجمیع این افراد من تصور می‌کنم که یک حزب میانه‌رو در حال شکل گیری است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار