مرکز فرهنگی دفاع مقدس در قالب باغ‌موزه در بوشهر احداث می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی سالاری ظهر یکشنبه در همایش تکریم و معارفه مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر ضمن گرامی‌داشت هفته بسیج با اشاره به حماسه‌ها و ایثار رزمندگان اسلام در دفاع مقدس به عنوان برگ زرین تاریخ انقلاب اظهار داشت: استان بوشهر همواره نقش خوبی در زمینه دفاع از ارزش‌های اسلامی و دینی و مرزداری ایفا کرده است.

وی با اشاره به رشادت‌های شهید رئیسعلی دلواری در دفاع و بیرون راندن بیگانگان و مقاومت در مقابل زورگویی‌های استعمارگران افزود: مردم استان بوشهر با تقدیم افزون بر ۲ هزار شهید والامقام در دوران دفاع مقدس که امسال نیز به نام مبارک شهید نادر مهدوی به نمایندگی از شهدای والامقام استان بوشهر به عنوان شهید شاخص سال مزین شده نقش ملی خود را در دفاع و صیانت از این مرزوبوم را به خوبی ایفا کرده است.

استاندار بوشهر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر جلوگیری از نگاه قشری و جناحی به آثار و ارزش‌های دفاع مقدس بیان کرد: در دفاع مقدس جز ایثار و خلوص هیچ چیز دیگری نمی‌توانست موجب شود این حماسه‌ها و رشادت‌ها رقم بخورد.

وی بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان الگوی رفتاری در میان جوانان تاکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود بر این مهم تاکید داشتند که در روزهای اعزام کاروان‌های بسیج به جبهه‌های حق علیه باطل از کسی نمی‌پرسیدند که شما به چه فکر می‌کنید و چه اندیشه‌ای دارید و همه برای دفاع می‌رفتند، امروز هم ما باید فارغ از دیدگاه‌‌ها و منافع جمعی و جناحی خود به مردم خدمت کنیم.

دکتر سالاری ایجاد فضای منطقی و عقلی در خدمت رسانی به مردم را برگرفته از فرهنگ و تفکر بسیج برشمرد و تصریح کرد: سالجاری به عنوان سال همدلی و همزبانی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده که مصداق عینی این همدلی و همزبانی را در دوران دفاع مقدس به عنوان سند واقعی در میان مردم با وجود تمام سختی‌ها و دشواری‌های زندگی در آن دوران شاهد بودیم،به گونه‌ای که مردم مثل کوه پشت انقلاب ایستادند.

وی از بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به عنوان یک مجموعه غیر سیاسی یاد کرد و گفت: بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در استان بوشهر وظیفه خود را تابه حال به خوبی انجام داده و همه مسئولین استانی با علاقه و تصمیم قلبی به این مجموعه کمک می‌کنند.

استاندار بوشهر با اشاره به ضرورت بازگو کردن روایات و حماسه‌ها و حفظ و نشر آثار دفاع مقدس افزود: مرکز فرهنگی دفاع مقدس در قالب باغ موزه در بوشهر احداث می‌شود که در این ارتباط تمام دستگاه‌های اجرایی خصوصا دستگاه‌های مرتبط با امور عمرانی باید همکاری کنند تا این مرکز فرهنگی در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.

وی بر نیاز بوشهر به این مرکز فرهنگی حفظ ارزش‌ها و نشر آثار دفاع مقدس تاکید کرد و بیان داشت: بوشهر با توجه به نقش پررنگی که در دوران هشت سال دفاع مقدس و استکبار ستیزی و حماسه آفرینی‌هایی که در طول تاریخ داشته به این مرکز فرهنگی نیاز دارد.

دکتر سالاری بر انجام کار فرهنگی به عنوان یک ضرورت اجتماعی اشاره کرد و گفت: اصل کار تولید محتوا و کار فرهنگی است و صرفا احداث ساختمان منجر به انجام فعالیت فرهنگی نمی‌شود.

وی در ادامه از تلاش سرهنگ احمد موحد در مدیریت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان بوشهر تقدیر کرد و افزود: برای غلامحسین خسروی که از یادگاران هشت سال دفاع مقدس در استان بوشهر است در تصدی مدیر جدید بنیادحفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس بوشهر آرزوی موفقیت می‌کنیم و این اطمینان خاطر را داریم که تمام دستگاه‌های استان با یک علاقه قلبی به دفاع مقدس با ایشان در زمینه حفظ و حراست از اسناد حماسه و ایثارگری شهداء و ایثارگران همکاری خواهند کرد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار