افرادی مانند سردارهمدانی حلقه وصل مقاومت بین کشورهای اسلامی هستند

به گزارش خبرنگار مهر، یادواره شعر مدافعان حرم به مناسبت چهلمین روز درگذشت شهادت سردار حسین همدانی با حضور مسئولان فرهنگی و هنری و شاعران انقلابی و جوان کشور در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

در این برنامه جمع زیادی از شاعران انقلابی به خوانش اشعار خود پرداختند و محمود حبیبی کسبی بیانیه هیئت داوران این یادواره را قرائت کرد. حسن ختام شعرخوانی این برنامه نیز توسط حاج علی انسانی شاعر و مداح اهل بیت انجام شد.

مجتبی رحماندوست نماینده مجلس شورای اسلامی در این برنامه گفت: بسیج، سرریز انقلابی گری جامعه است. یعنی جامعه طبق هنجارهای خودش حرکت می کند اما عده ای در این قالب های کلیشه ای جا نمی گیرند و سرریز می کنند. در ایران این حرکت به نفس امام خمینی در 5 آذر متولد شد. صحبت های امام خمینی را هر چه بخوانیم متوجه می شویم که کمتر در چارچوب ایران می گنجد و اکثرا بین المللی است.

وی افزود: تازه این روزها شاهد حضور بسیج در عراق، سوریه و لبنان هستیم بطوریکه مسئولین آمریکا آنقدر پررو شده اند که به مسئولین عراق گفته اند حق ندارید در مقابله با داعش از نیروهای مردمی استفاده کنید و باید متکی به ارتش باشید. پس بسیج یعنی آنهایی که در قالب های معمول نمی گنجند و امروز در شرایطی که در سوریه شاهد آن هستیم و دارد به 5 و 4 سال می رسد مشغول مقاومت هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورت پیروزی در سوریه، حرکت مقاومت در غرب آسیا و شمال آفریقا نهادینه خواهد شد و آن وقت قدرت ها بدوند تا به مقاومت برسند، در حال حاضر فلسطین هم جبهه مقاومت جدیدی را شاهد هستیم و انشاءالله با هدایت هایی که از طرف ایران می شود در عراق و یمن هم جبهه مقاومت پیروز خواهد شد. شاید به این روش بتوانیم مقدمات ظهور امام زمان را فراهم کنیم.

رحماندوست در بخش دیگری از سخنانش گفت:زمانی که در فلسطین بودم در خانه یکی از شهدای مقاومت میهمان بودیم همسر این شهید ظاهر اسلامی نداشت اما می گفت ما زیر علم امام حسین هستیم. در سوریه هم دو انگیزه وجود دارد هم اینکه اهل بیتی شوند و هم حسینی. این حرکات که این روها ضد قدرت های بزرگ رخ می دهد در کشورهایی بوده که اکثریت آنها اهل سنت هستند. نمی گویم حرکات شیعی بوده اند ولی متشیعانه بوده اند و به نوعی حرکاتی ولایت فقیهی هستند؛ یعنی همان بیداری اسلامی یا به قول عده ای بهار عربی که البته صهیونیست ها پاتک آن را با فرهنگ تکفیری زدند و ظاهرا قدرت در دست آنها است تا ما جایگاه خود را در این بازی پیدا کنیم.

وی گفت: کسی مانند سردار حسین همدانی حلقه وصل مقاومت بین کشورهای اسلامی است. تلقی من این است که جنگ نهایی در عالم دو جبهه دارد که روبروی یکدیگر قرار می گیرند؛ یک طرف صهیونیزم بین الملل که شامل بی دین ها و خدانشناس ها و جبهه دیگر فرزندان خمینی و رهبری. ما برای این مسیر حالاحالاها کار داریم در حالی که جبهه روبرو سالهاست که دست به دست هم داده و مشغول تلاش هستند اما ان کید الشیطان کان ضعیفا.

 

 

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار