اداره آموزش و پرورش در منطقه آزاد انزلی فعال می‌شود

اداره آموزش و پرورش در منطقه آزاد انزلی فعال می‌شود

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به مقرر شدن تشکیل اداره آموزش و پرورش در این منطقه، گفت: با کمال جدیت از تجهیز و بازسازی مدارس حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایلنا، دومین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلی با حضور مهندس مسرور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی بعنوان رئیس شورای آموزش و پرورش منطقه، تامینی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، موذنی دبیر شورای راهبردی آموزش و پرورش شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه کشور، حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان بعنوان نایب رئیس شورا و اوسط مقدم مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان تشکیل شد.

رضا مسرور رییس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد انزلی در این جلسه نگاه ویژه سازمان متبوع خود را به مقوله آموزش و پرورش تشریح و اظهار کرد: با توجه به عقب ماندگی‌های مشهود در این حوزه با کمال جدیت برای تجهیز و بازسازی مدارس منطقه، حمایت‌های لازم را از آموزش و پرورش و اداره نو سازی مدارس خواهیم داشت.

وی تشکیل اداره آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلی را اقدامی مثبت در جهت ارتقاء سطح علمی دانش آموزان منطقه با یکپارچه سازی مدیریت و ارائه خدمات به مدارس محدوده منطقه آزاد انزلی دانست و به تاثیرات مثبت تصمیمات این شورا در آینده نزدیک ابراز امیدواری کرد.

در ادامه موذنی دبیر شورای راهبردی آموزش و پرورش مناطق گفت: طی تفاهم نامه منعقده می‌بایست هزینه‌های انجام شده در مدارس به نسبت آورده مساوی فی مابین مناطق آزاد و آموزش و پرورش انجام پذیرد که متاسفانه علیرغم هزینه ۴۵۰ میلیارد ریالی مناطق آزاد در حوزه مدارس، آموزش و پرورش هنوز به تعهدات خود عمل نکرده است.

حاجتی مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز ضمن حمایت از تشکیل اداره آموزش و پرورش منطقه آزاد انزلی، خواستار آماده سازی زیر ساخت لازم به منظور راه اندازی این اداره شد و آمادگی سازمان متبوع خود را در این زمینه ابراز و از جمله مزایای راه اندازی این اداره را ارتباط نزدیک‌تر با منطقه آزاد انزلی و برقراری تعامل گسترده‌تر فی مابین منطقه آزاد با مدارس و بالعکس عنوان کردند.

در ادامه اوسط مقدم مدیرکل نوسازی مدارس استان گیلان، ضمن تقدیر از اقدامات انجام شده در مدارس محدوده منطقه آزاد انزلی، آمادگی این اداره کل را برای همکاری لازم با سازمان به منظور مشارکت پنجاه درصدی در پرداخت هزینه‌های بازسازی مدارس منطقه با توجه به شرح وظایف و تخصص اداره متبوع در خصوص بازسازی مدارس اعلام کرد.

در پایان مجید فاتحی سرپرست معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی به ارائه گزارشی در خصوص اقدامات این سازمان پیرامون تعمیر، تجهیز و بازسازی مدارس و تکمیل فرآیند معاف معالیاتی فرهنگیان شاغل در منطقه پرداخت و اظهار داشت: طی ۸ ماهه نخست سالجاری بالغ بر چهار میلیارد ریال به مدارس محدوده منطقه در زمینه‌های مختلف از سوی این سازمان کمک شده است که از جمله این موارد می‌توان به گازرسانی و شوفاژکاری مدارس، تعمیر سرویس‌های بهداشتی و سرویس آبخوری مدارس، هوشمند سازی و تهیه اقلام کمک آموزشی اشاره کرد.

گفتنی است: منطقه آزاد انزلی دارای ۴۰ مدرسه با ۳۱۰۰ دانش آموز و بیش از ۴۰۰ نفر کادر آموزشی است.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار