پیش‌بینی خرید تضمینی 10 میلیون تن گندم در سال آینده

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران پیش‌بینی کرد که میزان خرید تضمینی گندم داخلی در سال آینده به 10 میلیون تن برسد.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ،علی قنبری گفت: امسال واردات گندم انجام نخواهد شد و با توجه به بارندگی‌های مناسب در فصل پاییز می توانیم در سال آینده به مرز خودکفایی گندم نزدیک شویم.

وی پیش‌بینی کرد که میزان خرید تضمینی گندم داخلی در سال آینده به 10 میلیون تن برسد.

قنبری در همین حال اعلام کرد: امسال صادرات 300 هزارتن گندم دوروم را در برنامه داریم.

معاون وزیر، ثبات قیمت برنج، شکر، روغن و نان در بازار را از نتایج سیاست ها و تدابیر دولت و وزارت جهاد کشاورزی و اقدام‌های شرکت بازرگانی دولتی ایران در تنظیم بازار محصولات کشاورزی عنوان کرد.

وی در مورد صادرات مجدد نیز گفت: ما برای صادرات مجدد 18 هزار تن شکر و تقریباً 8 هزار تن روغن برنامه داریم و تاکنون 30 درصد آن را صادرات کرده‌ایم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران خاطرنشان کرد: صادرات مجدد شکر و روغن تاکنون 30 میلیون دلار ارزآوری برای کشور داشته است.

وی درباره سیاست های جدید با توجه به کاهش قیمت جهانی محصولات کشاورزی اذعان داشت: سیاست وزارت جهادکشاورزی، حمایت از کشاورزان داخلی است و ما باید برای تولید کالاهای استراتژیک که در ذات اقتصاد مقاومتی است به کشاورزان یارانه بدهیم حتی اگر قیمت تضمینی از قیمت جهانی بالاتر باشد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت کشاورزی قنبری تصریح کرد:با توجه به بارندگی‌های اخیر و برنامه توسعه کشت فراسرزمینی، با قاطعیت به دنبال رسیدن به مرز خودکفایی محصولات استراتژیک کشاورزی هستیم.

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار