واکنش رسانه‌های عربی درباره دیدار پوتین با رهبر انقلاب چه بود؟

«دیدار پوتین با رهبر عالی ایران تکمله ای در روابط سیاسی و اقتصادی تهران و مسکو است که مقامات واشنگتن را به خشم می آورد.»

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه و هیأت همراه ساعاتی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

دیدار پوتین با رهبر انقلاب بعد از هشت سال بیانگر اتخاذ تصمیمات راهبردی در سطح منطقه و جهان است؛ چرا که این دیدار نسبت به دیدار قبلی در سال 2007 در حالی صورت می گیرد که توافق هسته ای صورت گرفته و روسیه حضور نظامی در سوریه دارد.

این دیدار به سرعت در رسانه های عربی منطقه منعکس شد و گزارش های ویژه و تحلیل هایی در این خصوص ارائه شده است.

شبکه خبری الجزیره:

این شبکه وابسته به کشور قطر با ارائه گزارش ویژه از دیدار پوتین با رهبر انقلاب در وب سایت خود آورد: دیدار پوتین با رهبر عالی ایران در اولین سفر وی بعد از توافق هسته ای به ایران است که به نوبه خود اهمیت خاصی دارد.

این دیدار بازگشت ایران به عرصه روابط بین المللی بعد از تحریم تهران از سوی ابرقدرت ها بوده که زمینه روابط واشنگتن با تهران خواهد بود.

شبکه خبری العربیه:

این شبکه وابسته به عربستان طی گزارش در وب سایت خود آورد: سفر پوتین به تهران و دیدار با رهبر عالی ایران در حالی صورت می گیرد که مسکو ممنوعیت صادرات تجهیزات غنی‌سازی اورانیوم به ایران را لغو کرده است.

روزنامه النهار:

این روزنامه لبنانی در این رابطه نوشت: پوتین رییس جمهور روسیه در حالی به ایران سفر کرده که اولین ایستگاه خود را مقر رهبر عالی ایران در تهران قرار داده است.

در دیدار پوتین با رهبر عالی ایران که قبل از اجلاس کشورهای صادرکننده گاز صورت گرفت، مسئله سوریه در محور گفتگوها قرار گرفت.

شبکه خبری روسیا الیوم:

سایت شبکه روسیا الیوم ضمن منتشر کردن گزارش ویژه از سفر پوتین به ایران نوشت: دیدار پوتین با رهبر عالی ایران تکمله ای در روابط سیاسی و اقتصادی تهران و مسکو است که مقامات واشنگتن را به خشم می آورد.

القدس العربی:

این روزنامه چاپ لندن در این رابطه نوشت: دیدار پوتین با رهبر عالی ایران آیت الله خامنه ای و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور، سوریه را در محور گفتگوها قرار خواهد داد.

این دیدار بعد از 8 سال صورت گرفته است. آخرین دیدار پوتین با رهبر عالی ایران در سال 2007 صورت گرفته بود.

منبع:جام نیوز

انتهای پیام/

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار