اختصاص ۳۸میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی شبکه آب روستایی دامغان

به گزارش خبرنگار مهر، منصور قریب بلوک عصر دوشنبه در جلسه کار گروه بهداشت و درمان بخش مرکزی شهرستان دامغان در محل این بخشداری افزود: به علت فرسودگی لوله ها و شبکه های داخلی روستاها که بعضی از این لوله ها قدمت بیش از ۳۰ سال دارند ۴۰ درصد آب های روستایی این شهرستان هدر می رود.

وی با بیان اینکه  ۲۲ روستای شهرستان دامغان تحت پوشش شبکه  آب و فاضلاب هستند، گفت: از دهیاران روستاها می خواهیم برای تأمین آب شرب و بهداشتی تامین آب شرب روستاها را به اداره آب و فاضلاب روستایی واگذار کنند.

آب شرب بهداشتی برای روستاها تأمین شود

بخشدار مرکزی شهرستان دامغان نیز بر هوشیاری بیشتر آبیاران و دهیاران برای کلرزنی آب در راستای تامین آب بهداشتی برای روستائیان تاکید کرد و اظهار داشت: به منظور رعایت بهداشت روستائیان باید از انباشته شدن زباله در حاشیه روستاها جلوگیری و دهیاران باید در جمع آوری زباله ها و دفن آن در مکان مخصوص دقت کنند.

احمد امیرفخریان افزود: با توجه به اینکه در ۳۰ روستای دامغان کار گازرسانی در حال انجام است در حفاری جاده های روستایی با توجه به بارش باران و جاری شدن سیلاب تدابیری اندیشیده شود.

بخش مرکزی شهرستان دامغان از دو شهر شامل شهرهای دیباج و کلاته رودبار و پنج روستا، ۲۹ دهیاری مصوب است که هفده هزار و ۷۲۴ نفر جمعیت را تحت پوشش دارد.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار