حملات ناو هواپیمابر شارل دوگل علیه داعش از دوشنبه آغاز می‌شود

وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد، از فردا (دوشنبه) حملات هوایی علیه داعش از تنها ناو هواپیمابر این کشور و از شرق مدیترانه آغاز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، ژان ایو لودریان، وزیر دفاع فرانسه امروز (یکشنبه) به رادیو 1 اروپا گفت:‌ حملات هوایی به مواضع داعش از روز دوشنبه آغاز می‌شود.

وی 9 روز پس از حملات تروریستی در پاریس با 130 کشته در این مصاحبه گفت:‌ این حملات هوایی از ناو هواپیمابر شارل دوگل که در شرق مدیترانه مستقر است، صورت می‌گیرد.

وزیر دفاع فرانسه در ادامه اظهاراتش گفت، ریسک حمله شیمیایی و بیولوژیکی از جانب گروه تروریستی داعش وجود دارد اما همه تدابیر احتمالی برای اجتناب از اجرای چنین حمله‌ای اتخاذ شده است.

لودریان اظهار کرد، مقام‌های فرانسه از بعد از حملات تروریستی در پاریس به رغم آن که استفاده از سلاح‌ شیمیایی کاری بسیار پیچیده است، هیچ احتمالی را رد نمی‌کنند و همه تدابیر احتیاطی در فرانسه به منظور اجتناب از چنین ریسکی اتخاذ شده است.

وی در عین حال هشدار داد، طرف‌های درگیر در کشور لیبی باید به منظور تشکیل یک دولت وحدت ملی جدید و متوقف کردن داعش در این کشور به توافق دست پیدا کنند.

لودریان در ادامه مصاحبه‌اش اظهار کرد: باید بین دو گروه مخالف یکدیگر در لیبی یک توافق داخلی حاصل شود در غیر این صورت داعش در این کشور پیروز خواهد شد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار