طرح «مطالعه سفر» در شیراز آغاز شد

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی کتابخانه های استان فارس، طرح مطالعه در سفراز امروز در پایانه شهرک بزین شیراز کلید خورد تا ایستگاه های اتوبوس به مرکزی برای ترویج کتابخوانی تبدیل شوند.

این طرح با حمایت و همراهی مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، انتشارات نویدگویی، اداره کل کتابخانه های عمومی فارس و سازمان اتوبوسرانی شیراز با هفت هزار نسخه کتاب در فاز اول آغاز شد.

بر اساس این طرح هفت هزار نسخه کتاب در ۱۶ ایستگاه اتوبش شهری خط ۱۴۸ حد فاصل میدان شهداء تا شهرک بزین قرار گرفت.

۱۶ سازه دراین طرح که به همت خیرین شیرازی تهیه شده در ایستگاه های اتوبوس قرار گرفته اند تا مردم از کتابهای آن استفاده کنند.

در این کتابخانه های کوچک این مطلب عنوان شده که هر مسافر بعد از خواند کتاب، آن را به مسافر علاقمند دیگری بسپارد یا در کتابخانه ایستگاه مقصد بگذارد.

همچنین در هر ایستگاه صندوقی نیز برای اهدای کتاب تعبیه شده است.

داریوش نویدگویی مدیرانتشارات نوید شیراز و ایده پرداز اولیه این طرح، در فاز اول سه هزار نسخه و اداره کل کتابخانه های عمومی فارس چهار هزار نسخه کتاب را برای شارژ کتابخانه ها در نظر گرفته اند.

اداره کل کتابخانه های عمومی فارس همچنین کمیته تجهیر کتابخانه ها را نیز برعهده دارد و در فازهای بعدی کتاب های لازم را تامین می کند.

همچنین کتاب های مناسب برای سفرهای کوتاه توسط اداره کل کتابخانه های عمومی فارس تهیه و همچنین چنانچه لازم باشد نگارش آن به نویسندگان استان سفارش داده می شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار