آغاز به کار نمایشگاه بزرگ کتاب فارس از سوم آذر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: چهاردهمین نمایشگاه بزرگ کتاب فارس عصر روز سه‌شنبه سوم آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌الملی استان در شیراز آغاز به کار خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه فارس، بهزاد مریدی یکشنبه اول آذرماه بیان کرد: برنامه‌های جنبی این نمایشگاه متفاوت از دوره‌های پیشین است و در طول این رویداد بزرگ فرهنگی هر یک از شش روز برپایی به یک شهرستان اختصاص می‌یابد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به جذب حمایت‌های مالی بخش خصوص برای برگزاری بهتر این نمایشگاه اشاره و اضافه کرد: موضوع تبلیغات و درآمد تبلیغاتی نمایشگاه کتاب استان فارس به نحوی است که باید با تدوین راهکارهایی جلو استفاده یک جانبه از آن را گرفت زیرا برگزارکنندگان نمایشگاه امکان بهره‌برداری از تبلیغات محیطی را ندارند.

مریدی افزود: سال گذشته با کمی تفاوت به واسطه میزان فروش، استقبال و شرکت ناشران، توانستیم پس از تبریز در مقام دوم برپایی مطلوب نمایشگاه قرار گیریم، لذا امسال با برنامه‌ریزی و هم کاسه شدن تجربه‌های دست اندرکاران که از ٥٠ روز پیش آغاز شده است، تلاش خواهیم کرد مقام اول را کسب کنیم.

او با اشاره به پایان ثبت‌نام متقاضیان گفت: امسال شاهد افزایش 10 درصدی در متقاضیان مواجه هستیم و ناشران خوبی هم در این رویداد فرهنگی حضور خواهند داشت به‌گونه‌ای که امسال شاهد حضور ناشرانی هستیم که در سال‌های گذشته جز نمایشگاه تهران حاضر به حضور در نمایشگاه‌های شهرستانی نبوده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس بزرگترین علت جابه‌جایی تاریخ نمایشگاه استانی کتاب فارس را همزمانی نمایشگاه "یار مهربان" در تهران عنوان و خاطرنشان کرد: امکان حضور بسیاری از ناشران ارزشمند را به این خاطر از دست می‌دادیم لذا ما ناگزیر بودیم این کار را انجام دهیم. تا نهایتا در جمع بندی‌ها به تاریخ سوم تا دهم آذر رسیدیم که با مشکلاتی همراه بود.

مریدی با اشاره به اینکه محل نمایشگاه تا ١٢ آذر در اختیار انبوه سازان است، ادامه داد: با مذاکراتی که با انبوه سازان انجام شد، موفق به برنامه‌ریزی برای برپایی نمایشگاه کتاب از سوم تا هشتم آذرماه شده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه نگرانی از بابت مطالبات شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس وجود ندارد و این موارد به نحوی با همت استانداری فارس و سازمان برنامه و بودجه استان مدیریت خواهد شد، گفت: با اینکه دولت به واسطه نگاه مثبت و پشتیبانی بخش کتاب را از مالیات معاف کرده است، در توان مالی فرهنگ و ارشاد نیست که هزینه‌های اجاره شش روزه نمایشگاه را تامین کند.

مدیرکل ارشاد فارس همچنین خواستار تلطیف نگاه به این رویداد بزرگ فرهنگی استان شد و با یادآوری اینکه سال گذشته با اختصاص یک‌میلیارد و 100 میلیون تومان بن، سهم مناسبی در این بخش دریافت شد،‌ از اخذ موافقت برای اختصاص 800 میلیون تومان بن برای نمایشگاه امسال خبر داد.

مریدی در عین‌حال خاطرنشان کرد: در طول برگزاری نمایشگاه امید داریم این مبلغ را به افزون بر یک میلیارد و ٣٠٠ میلیون تومان افزایش دهیم.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار