زنده نگه داشتن یاد شهدا موجب حفظ ارزش‌ها و استقلال کشور است

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از اداره کل بنیاد شهید استان قم، آیت الله العظمی سید محمود شاهرودی در دیدار مدیرکل و اعضای شورای معاونان بنیادشهید و امور ایثارگران استان قم گفت: خدمتی که شما در بنیاد شهید به خانواده معظم شهدا و احیای فرهنگ ایثار و شهادت دارید کاری جهادی و ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه این روحیه معجزه می‌آفریند، تأکید کرد: شما وظیفه سنگین و کار بزرگی را در راستای احیا و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت عهده دار هستید، فرهنگی که در ادامه راه امام حسین(ع) و امام زمان(عج) است، ایشان کسانی را می‌خواهند که اهل پیمانهای راستین و با ایمان و در راه اسلام حاضر به فدا کردن جان خویش باشند.

وی تأکید کرد: آقای هاشمی مدیرکل بنیاد شهید قم خود از ایثارگران و جانبازان هشت سال دفاع مقدس است ما از قبل با ایشان آشنا هستیم، امید است در راستای خدمت به خاندان ایثا رو شهادت و ترویج این فرهنگ توفیق روز افزون داشته باشید.

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: روحیه شهادت طلبی نقش اصلی را در حفظ دین و آرمانهای دین واسلام ایفا می‌کند این فرهنگ امروز از اهمیت بسیاری برخوردار است فرهنگی که موجب ایستادگی حزب اله در برابر صهیونیست‌ها و یمن در برابر آل سعود شده است.

وی اضافه کرد: وصایای شهدا، زندگینامه و روحیات ایشان و صبر خانواده‌هایشان باید تبدیل به کتاب شود و فیلم‌ها از زندگی شهدا ساخته شود.

آیت الله شاهرودی ادامه داد: فرهنگ ایثار و شهادت عامل اصلی ایستادگی و مقابله و پیروزی در برابر دشمنان است، تجهیزات و امکانات نظامی اگر چه ضروری است اما آنچه باعث شد در دوران هشت سال دفاع مقدس با وجود کمبود امکانات نظامی در برابر دنیا پیروز شویم همین روحیه بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تإکید کرد: یاد شهدا را همیشه در جامعه زنده نگه دارید، زنده نگه داشتن یاد شهدا موجب حفظ ارزش‌ها و استقلال این کشور است، کمترین حق شهدا احیای نام آنان و پیام ایشان است، معرفی شهدا و زندگی ایشان و وصایای آنان بر روی آحاد جامعه به ویژه نسل جوان اثر گذار است.

آیت الله شاهرودی به بیداری اسلامی اشاره کرد و افزود: این بیداری اسلامی که امروز در یمن و دیگر کشور‌ها شاهد هستیم نشأت گرفته از انقلاب اسلامی است. این شهادت‌ها و بصیرت ملت ایران و ایستادگی آنان بر آرمانهای شهدا موجب شد تا این ملت بعد از دهه‌ها مقاومت به الگویی برای ملتهای مسلمان و آزاده تبدیل شود.

جمع آوری ۴۵۰۰ وصیتنامه شهدا

مدیر کل بنیادشهید وامور ایثارگران استان قم نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام نماینده ولی فقیه و ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران به محضر این مرجع عالیقدر، گفت: امروز محضر شما عالم جلیل القدر، ناشر فقه اهل بیت(ع)، صاحب جواهر و از خاندان ایثار و شهادت با تقدیم سه شهید بزرگوار این خاندان، رسیدیم تا از بیانات شما در مسیر خدمت هرچه بهتر به خاندان ایثار و شهادت و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بهره‌مند شویم.

سید جواد هاشمی خطاب به آیت الله هاشمی شاهرودی، افزود: علمای اسلام و مرجعیت شیعه به ویژه حضرتعالی همواره از پیروان راستین مکتب تشیع بوده‌اید و از آرمانهای شهدا دفاع کردید.

وی ادامه داد: امروز ۴۵۰۰ وصیتنامه شهدا جمع آوری شده و بزودی منتشر می‌شود. برگزاری ۴۰۰ یادواره شهید و تقویت و تأکید بر دیدار با خانواده معظم شهدا در راستای تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا و ترویج فرهنگ ایثا رو شهادت دنبال می‌شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار