پیاده‌سازی فرهنگ دفاع‌مقدس راه برون رفت از مشکلات است

مسئول کمیته راویان ستاد مرکزی راهیان نور گفت: بسیج در استراتژی بیرون راندن دشمن از کشور در کنار ارتش و سپاه نقش موثر و تاثیرگذاری را ایفا کرد.

به گزارش ایسنا، سردار ابوالفضل مسجدی اظهار کرد: بسیج نعمت بزرگی است که نصیب ایران اسلامی شده است چرا که در زمان جنگ از طرفی شیرازه ارتش ما از هم پاشیده بود و از طرفی هم دشمن جنگ را بر ما تحمیل کرده بود. همچنین به دلیل اینکه تعداد نیروهای ما اندک بود و بخشی از همین نیروها در داخل با منافقین و عده‌ای هم در لب مرزها با دشمن درگیر بودند که بعد از این مسائل امام راحل دستور تشکیل بسیج را صادر کرد.

مسئول کمیته راویان ستاد مرکزی راهیان نور با بیان اینکه پس از ورود بسیج به جنگ فضای معنوی در میان رزمنده ها ایجاد شد،افزود: با ورود بسیج به صحنه نبرد گردان‌ها نیز کم کم تشکیل شدند و این نهاد مردمی در استراتژی بیرون راندن دشمن از کشور در کنار ارتش و سپاه نقش موثر و تاثیرگذاری را ایفا کرد.

وی با اشاره به اینکه بسیج توانست فرهنگ دفاع مقدس را به وجود آورد توضیح داد: بسیج توانست با رفتارهای خود فرهنگ خوبی را در میان مردم به وجود بیاورد که این فرهنگ سبب ایجاد فرهنگ دفاع مقدس شد.

سردار مسجدی افزود: اگر فرهنگ دفاع مقدس به درستی در جامعه محقق می‌شد بسیاری از مشکلات امروز وجود نداشت. یکی از موضوعاتی که در دل این فرهنگ نهفته است صرفه‌جویی در تمام موارد زندگی است. صرفه‌جویی به معنای خوب و درست مصرف کردن و بهینه استفاده کردن از امکانات موجود که خود می‌تواند یکی از شاخه‌های اقتصاد مقاومتی باشد چرا که قانع بودن رزمندگان باعث شده بود تا هیچ مشکلی به وجود نیاید.

وی بیان کرد: در زمان جنگ تحمیلی خاکریزهای ما در لب مرزها بود در حالی که امروزه خاکریزهای ما به داخل خانه‌ها کشیده شده است و از آن با عنوان جنگ نرم یاد می‌کنند و در این راه نیز بسیجیان ما باید با بالا بردن آگاهی و مطالعات خود توانایی لازم برای مقابله با جنگ نرم دشمن را به دست بیاورند و به فرمایشات رهبر معظم انقلاب جامه عمل بپوشانند.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار