نویسندگان، ناشران و کتابفروشان برتر مشهد تجلیل شدند

به گزارش خبرنگار مهر، بیست و سومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به مناسبت هفته کتاب ظهر شنبه در محل فرهنگسرای جهاد دانشگاهی مشهد برگزار و در این مراسم از نویسندگان، ناشران و کتابفروشان برتر مشهد تجلیل شد.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی برگزاری هفته کتاب و کتابخوانی را نشانگر توجه مسئولان به حوزه کتاب و کتابخوانی دانست و اظهار کرد: امسال شاهد برگزاری بیست و سومین دوره هفته کتاب در جمهوری اسلامی بودیم.

یوسف امینی با اشاره به سرانه پایین مطالعه در کشور خاطرنشان کرد: متاسفانه این سرانه برای خراسان رضوی نگران کننده است.

وی تاکید کرد: متاسفانه با وجود تلاش های بسیار در حوزه ترویج کتابخوانی اما مردم رغبت لازم را در این بحث مهم فرهنگی نشان نمی دهند چرا که مطالعه برای مردم به ضرورت و مطالبه تبدیل نشده است.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه سرانه پایین مطالعه در کشور آسیب های زیادی را در جامعه به وجود آورده است، تصریح کرد: همه مسئولان از مسئولان فرهنگی و رده بالای کشور گرفته تا ناشران و نویسندگان باید شرایطی را در جامعه ایجاد کنند تا مشکلات حوزه کتاب و کتابخوانی برطرف شود.

امینی پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان با مطالعه کتاب را یکی از راه های برطرف کردن مشکل پایین بودن میزان مطالعه در کشور دانست و ابراز کرد: در این راستا می توانیم از ظرفیت رسانه های جدید که دارای جذابیت بسیار بالایی نیز هستند استفاده کنیم.

وی با اشاره به فعالیت ۲۰۱ کتابخانه در سطح خراسان رضوی گفت: از این تعداد ۵۰ کتابخانه در سطح مشهد مقدس فعال هستند.

وی ۷۰ درصد کتابداران فعال در استان را بانوان کتابدار دانست و تصریح کرد: در سطح استان ۲۴۰ کتابدار فعالیت می کنند که ۸۰ نفر از آن ها در سطح کتابخانه های شهر مشهد فعالیت دارند.

در پایان این مراسم از سعید عاکف، مریم جهانگشته، سیده نگار اسعدی، پویا نظافتی، هادی استادی مقدم و سعید حسینیان به عنوان نویسنده برتر مورد تجلیل قرار گرفتند.

همچنین انتشارات جهاد دانشگاهی، انتشارات گراد، انتشارات فرانگیزش، انتشارات ۱۱۰، انتشارات امام رضا(ع) و انتشارات علوم پزشکی مشهد به عنوان انتشارات برتر تجلیل شدند.

به گرارش خبرنگار مهر، کتابفروشی های شقایق و منتظران ولی عصر به عنوان کتابفروشی های برتر معرفی شدند.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار