یاد شهیدان آرما‌ن‌ها انقلاب را یادآوری می‌کند

نماینده مردم اردکان با تشریح و تبیین ویژگی‌های مهم انقلاب اسلامی ایران، گفت: انقلاب اسلامی آغاز مرحله تازه‌ای در تاریخ ما و سرآغاز تحولی در تاریخ بشر است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، "محمدرضا تابش" در یادواره شهدای بخش خرانق همچنین اظهار کرد: بدون هیچ تردیدی نقش فرهنگ عاشورا و قیام اباعبدالله الحسین(ع) در شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی بی‌بدیل و بی‌نظیر بود.

وی ادامه داد: مبارزه با ظلم، استبداد و فساد، امر به معروف و نهی از منکر،تحقق عدالت و برقراری معنویت و امنیت و زندگی سعادتمندانه از جمله اهداف قیام امام حسین(ع) بود که در آرمان‌های انقلاب تجلی یافت و دل‌های مردم را متوجه خود کرد که با فراگیر شدن چتر انقلاب، همه اقشار مردم در ریشه‌کنی ظلم و رژیم مستبد و خودکامه پهلوی و پی‌ریزی انقلاب اسلامی متحد شدند و این انقلاب به پیروزی رسید.

نماینده مردم اردکان تاکید کرد:امروز باید واکاوی شود که تا چه میزان به این اهداف و آرمان‌ها دست یافته‌ایم تا بتوان نقاط ضعف و کاستی‌ها را اصلاح کرد.

وی همچنین قدردانی از ایثارگران، خصوصا شهدا را وظیفه عینی و همیشگی دانست و اظهار کرد: یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد زیرا موجب یاداوری آرمان‌ها و تداوم انقلاب خواهد شد.

تابش اظهار کرد: تکریم شهدا یعنی اصالت بخشیدن به اهداف، تقدیر ایثارگری‌ها و تقویت روح ایستادگی در مقابل مستکبران است.

وی با بیان این که خانواده‌های شهدا به ملت ایران آبرو و حیثیت داده‌اند، گفت: به خانواده‌های شهدا خصوصا خانواده شهدای هسته ای اطمینان می‌دهیم، هیچگاه کار سترگ آنان فراموش نخواهد شد و با هدایت‌های حکیمانه رهبر معظم انقلاب و تلاش‌های دولت و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای از منافع ملی دفاع و در صورت خلف وعده طرف مقابل به سرعت و قاطعیت مقابله به مثل خواهد شد.

در این مراسم امام جمعه اردکان، فرماندار و پدر شهید احمدی‌روشن در خصوص شهید و شهادت سخنانی را بیان کردند و مداحان اهل بیت به مرثیه‌سرایی پرداختند.

همچنین پیش از آغاز مراسم،از المان شهدای هسته‌ای پرده‌برداری شد و به مناسبت سالروز ورود امام رضا(ع) به خرانق، کاروانی نمادین در این روستا تا قدمگاه آن امام همام به حرکت درآمد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار