تشریح روند ساخت موزه دفاع مقدس قم

‌معاون عمرانی استاندار قم با تاکید بر ضرورت حفظ آثار شهدا گفت: امروز عزت،اقتدار و امنیت میهن عزیزمان را مدیون و مرهون خون پاک شهیدان هستیم و حفظ ارزشهای دفاع مقدس یک وظیفه خطیر و همگانی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم، محسن بهشتی در دیدار احمد حسینی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در استانداری قم، افزود: فهرستی از اتفاقات مهم در طول هشت سال دفاع مقدس رخ داده که بعضا فقط در کتاب‌های تاریخی ثبت شده است.

وی با اشاره به رزم و حماسه همرزمان شهیدش در دوران دفاع مقدس افزود: در آن زمان وقوع این حماسه‌ها برای کسانی که در متن نبرد بودند، شاید به طور کامل مورد توجه قرار نمی‌گرفت اما امروز وظیفه همگانی است که در زمینه حفظ آثار شهدا و شرح حماسه ایثارگران اسلام و ترویج و ماندگاری آن در تاریخ کشور، با جدیت بیشتری وارد شوند.

معاون عمرانی استاندار قم با بیان اینکه کل کشور درگیر موضوع جنگ تحمیلی بودند، تاکید کرد: وسعت حماسه‌های دفاع مقدس به گونه‌ای است که شرح آن در قالب کتاب و مجله نمی‌گنجد و باید تلاش کرد تا شاخصه‌ها و سرخط ‌های کلی آن دوران به عنوان برگ زرینی در تاریخ، به درستی صیانت روایت و منتقل شود.

بهشتی ادامه داد: در این راستا لازم است زوایای حضور رزمندگان اسلام در خط مقدم و عموم مردم در پشت جبهه و کل اقداماتی که در این راستا صورت گرفته مدون و ثبت و ضبط گردد و به نسل جدید منتقل شود.

این پیشکسوت دفاع مقدس پیروی از راه و مرام شهیدان را تلاش در انتقال پیام آنان و خدمت به جامعه دانست و عنوان کرد: باید در عمل پیرو شهیدان باشیم به طوری که شهدا از عملکرد ما راضی باشند.

رئیس کارگروه فنی مهندسی مرکز فرهنگی (موزه) انقلاب و دفاع مقدس در ادامه با اشاره به مراحل اجرایی ساخت موزه در قم خاطرنشان ساخت: بهترین مکان‌یابی برای ساخت موزه در قم صورت گرفته و با تکمیل و آغاز به کار آن و همت دستگاه‌های ذیربط می‌توان بخشی از عظمت دوران حماسه و ایثار را مجسم کرد.

بهشتی همچنین بر تشکیل کارگروه فنی مهندسی موزه در محل احداث و پیگیری ساخت کیفی‌تر و سریع‌تر آن و همچنین بازدید از مراحل تکمیل مرکز فرهنگی شهدای گمنام کوه خضرنبی(ع) تاکید کرد.

پیش‌بینی احداث مرکز فرهنگی ورزشی در محوطه‌سازی موزه

احمد حسینی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس نیز در این دیدار، با ارائه گزارشی از اقدامات صورت گرفته در استان در راستای ماموریت‌های این اداره کل و ترویج فرهنگ دفاع مقدس، ابراز کرد: بنیاد حفظ آثار زیر نظر ستادکل نیروهای مسلح و به صورت هیأت امنایی متشکل از چندین وزیر و مقامات کشوری و لشکری اداره می‌شود و در استان‌ها نیز، مقام استاندار ریاست هیأت امنا را بر عهده دارد.

دبیر هیأت امنای مرکز فرهنگی انقلاب و دفاع‌مقدس روند احداث موزه از محل اعتبارات سفر مقام معظم رهبری را تشریح کرد و گفت: این مرکز به گونه‌ای طراحی شده که همه نیازمندی‌ها و ذائقه‌های مخاطبان، مراجعان، پژوهشگران و زائران و مجاوران حرم کریمه اهل بیت(س) و مسجد مقدس جمکران را در بر می‌گیرد و لذا در طرح جامع محوطه‌سازی آن، مرکز فرهنگی ورزشی پیش‌بینی شده است.

در این جلسه که رضا عموزاده معاون فنی و مهندسی سپاه استان قم نیز حضور داشت، تفاهم‌نامه فیمابین وزارت کشور و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با تاکید بر ساخت موزه به معاون امور عمرانی استانداری قم تقدیم شد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار