خضرایی:جنبه‌های اخلاقی و تربیتی دفاع‌مقدس به جامعه منتقل شود

مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس گفت: 13 کارگروه در این باغ موزه دفاع مقدس تشکیل شده است که تدقیق اطلاعات و احصای تاریخ شفاهی دفاع مقدس را بر عهده دارند.

به گزارش ایسنا، سردار جواد خضرایی مشاور شهردار تهران و مدیرعامل باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت ،افزود:جنبه‌های اخلاقی و تربیتی دفاع مقدس بسیار مهم است و بایستی در اختیار جامعه قرار بگیرد و باغ موزه دفاع مقدس با تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت در پی تحقق این مهم است.

وی با اشاره به وظایف و اقدامات باغ موزه دفاع مقدس گفت: موزه دفاع مقدس شهریور سال 91 به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر جامع‌ترین و بزرگترین بانک اطلاعاتی دفاع مقدس در این مکان جمع‌آوری شده است که بالغ بر 560 ترابایت اطلاعات است.

سردار خضرایی با بیان اینکه جامع ترین کتابخانه دفاع مقدس در این موزه گرد آوری شده است، افزود: طرح حمایت از پایان نامه‌های دانشجویی مرتبط با دفاع مقدس از حدود سه ماه قبل آغاز شده است که در این طرح، علاوه بر حمایت مالی از دانشجویان، استادان و کارشناسان مجرب در حوزه دفاع مقدس در پشتیبانی و بررسی این طرح‌ها نقش‌آفرینی می‌کنند.

وی ادامه داد:انتشار 31 عنوان کتاب در ارتباط با دفاع مقدس از دیگر اقدامات این مجموعه است. همچنین تبدیل کتاب پنج جلدی تاریخ دفاع مقدس به 45 هزار بیت شعر حماسی که در حال حاضر در مرحله خوشنویسی است، از دو سال پیش در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار