شهیدی:موسسه اندوخته شاهد زینت خانواده‌های شهدا باشد

نماینده ولی فقیه، معاون رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تأکید بر اینکه موسسه اندوخته شاهد باید زینت خانواده‌های شهدا باشد، افزود: این موسسه باید مستقل باشد و با شکوفایی و پیشرفت، روز به روز به تعالی نزدیک‌تر شود.

به گزارش ایسنا،حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیدمحمدعلی شهیدی در دیدار با اعضای هیأت مدیره و هیات امنای موسسه اندوخته شاهد که صبح امروز یکشنبه در سالن جلسات حوزه ریاست بنیاد برگزار شد، با تشکر از فعالیت‌ها و دلسوزی مسئولان این موسسه، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران متولی اصلی خانواده‌های شاهد و ایثارگر و سرپرست فرزندان شاهد است. توفیق خدمت به خانواده‌های شهدا در این موسسه، توفیق بزرگی است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید اظهار کرد: آرامش و آسایش امروز در کشور ما نتیجه از خود گذشتگی شهدا و ایثارگران است و این شهدا بودند که با خون خود به جمهوری اسلامی ایران قدرت و قوت دادند. امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز در سخنان خود همواره بر خدمت رسانی به این خانواده‌ها و سپاس‌گزاری از زحمات و فداکاری‌های آن‌ها تأکید و سفارش کرده‌اند.

رئیس بنیاد شهید با بیان اینکه آغاز کار موسسه اندوخته شاهد با فرمان امام خمینی (ره) و اهدای هدیه از سوی ایشان به این موسسه بود، گفت: 70 درصد از سهام موسسه اندوخته شاهد متعلق به خانواده‌های شهدا است، مسئولان این موسسه نیز باید دست‌به‌دست هم داده و طبق ضوابط و مقررات، فعالیت‌ها را تحت نظر گرفته و مدیریت کنند.

معاون رئیس جمهور با تأکید بر اینکه موسسه اندوخته شاهد باید زینت خانواده‌های شهدا باشد، افزود: این موسسه باید مستقل باشد و با شکوفایی و پیشرفت، روز به روز به تعالی نزدیک‌تر شود. شما نیز باید بکوشید تا با اجرای کامل اساس‌نامه موسسه، تمام فعالیت‌های موسسه، تشکیل هیأت‌مدیره و هیئت‌امنا را بر همین اساس هماهنگ کنید.

شهیدی با اشاره به اینکه اموال خانواده‌های شهدا در این موسسه و در دست شما است و این خانواده‌ها بنیاد را امین خود دانسته‌اند، خطاب به اعضای هیئت‌مدیره و هیئت‌امنای این موسسه گفت: بر اساس سیاست‌های مقام معظم رهبری، هدف ما گسترده‌تر کردن این موسسه نیست، بلکه باید بکوشیم تا با تقویت بخش‌های سود ده و تعطیل کردن بخش‌های ضرر رسان، داشته‌های خود را به بهترین نحو حفظ کنیم.

وی با تأکید بر کوچک‌سازی، چابک سازی و سوددهی در این موسسه، اظهار کرد: وضعیت اموال موسسه اندوخته شاهد و دارایی تمام هلدینگ‌ها باید به طور کامل مشخص شود. این موسسه می‌تواند از تجارب و امکانات سازمان اقتصادی کوثر هم استفاده کند. همچنین با اطلاع‌رسانی دقیق و به‌موقع، خانواده‌های شاهد و صاحبان اصلی این اموال باید از سوددهی و فعالیت‌های موسسه مطلع شوند.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد با اشاره به اینکه پایه و معیار وضعیت حقوقی اعضای موسسه باید روشن بوده و در این زمینه از عملکرد سلیقه‌ای جلوگیری شود، افزود: یکی از سیاست‌های بنیاد که باید در مؤسسات و سازمان‌های اقتصادی نیز اعمال شود، استفاده حداکثری از نیروهای شاهد و ایثارگر و به‌کارگیری تخصص آن‌ها در مجموعه است.

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه سخنان، راهکارها و ورود مقام معظم رهبری در سخت‌ترین شرایط و موقعیت‌های حساس کشور، بسیار چاره‌ساز بوده است، گفت: پس از اجرایی شدن برجام و با برداشته شدن تحریم‌ها و عادی شدن شرایط، این موسسه می‌تواند مسائل اقتصادی را بر مبنای طرح‌های اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری تدوین کرده و پیش ببرد.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در پایان خاطرنشان کرد: مسیر ما، مسیر رهنمودهای رهبر معظم انقلاب است، چرا که ایشان، متولی این امر، صاحب اختیار و سرپرست اصلی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران است.

در این جلسه که با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سید حبیب‌الله حسنی، قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، گزارش تشکیل مجمع عمومی سالانه موسسه اندوخته شاهد، گزارش عملکرد مدیرعامل و فعالیت‌های هیات مدیره به مجمع عمومی صاحبان سهام و گزارش حسابرسی این موسسه قرائت شد.

انتهای پیام

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار