ظرفیت اعزام از همدان به‌ مناطق عملیاتی ۱۰۰ درصد افزایش‌یافت

به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامعلی ابوحمزه عصر یکشنبه در افتتاح پروژههای عمرانی بسیج با اشاره به هفته بسیج و فداکاری‌ها و رشادت‌های بسیجیان در طول ۳۶ سال پس از انقلاب، اظهار داشت:  افکار و اندیشه بسیج موردتوجه قرار گیرد.

وی با اشاره به پروژه‌های این برنامه، عنوان کرد: یک سوله ۹ دی و ۱۵ سالن صالحین در سطح استان افتتاح می‌شود که  مساحت این سولهها ۷ هزار و ۶۴۳ مترمربع است.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان بابیان اینکه سوله‌های ۹ دی محوریت شهرستانی دارند، ادامه داد: سوله‌های صالحین حوزه‌های مقاومت را نیز در برمی‌گیرند و در حوزه مقاومت، بخش‌ها و دهستان‌ها هستند.

سردار ابوحمزه بابیان اینکه دو حوزه مقاومت با بودجه  ۵ میلیارد ریال آماده‌شده است، گفت: موضوع دیگر ساختمان گردان‌های امام حسین (ع) است که تبدیل یگان‌های سپاه از یک‌به‌سه است.

وی با اشاره به اینکه یکی از تدابیر مقام معظم رهبری که از سال ۷۰ ابلاغ کردند موضوع تبدیل یگان‌های سپاه از یک‌به‌سه است، اضافه کرد: تدبیر مقام معظم رهبری این است که همه یگان‌های سپاه در شرایطی که نیاز است باید به سه برابر خود افزایش پیدا کنند.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان به رزمایش روز جمعه قم که ۱۲۰ گردان از گردان‌های امام حسین(ع) و بیت‌المقدس در آن حضور پیدا کردند اشاره و عنوان کرد: این دو ساختمان گردان با ۷۵۰ مترمربع و هزینه ۶ میلیارد تومان آماده بهرهبرداری است.

سردار ابوحمزه به وجود یک هزار و ۳۰۰ پایگاه مقاومت در استان اشاره و عنوان کرد: از این تعداد ۴۵۰ پایگاه مربوط به خواهران و باقی مربوط به برادران است.

وی با تأکید بر اینکه سعی شده احداث پایگاه‌ها مرحله‌به‌مرحله انجام شود، گفت: از هفته بسیج سال گذشته تاکنون ۶۰ پایگاه مقاومت با ۳ هزار و ۶۰۰ مترمربع مساحت در استان همدان به بهره‌برداری رسیده است.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان با اشاره به  ۸۰ پروژه آماده بهره‌برداری سپاه استان، گفت: این پروژه‌ها ۱۲ هزار و ۵۹۳ مترمربع مساحت  دارد .

سردار ابوحمزه به اردوگاه شهید باکری اشاره و عنوان کرد: سالانه ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر از قشرهای مختلف مردم بخصوص جوانان به مناطق عملیاتی اعزام میشوند .

وی با اشاره به احداث اردوگاه شهید باکری در چند کیلومتری خرمشهر که به همت مسئولین استانی آماده بهره‌برداری شده، گفت: ظرفیت اعزام استانی به‌صورت ۱۰۰ درصد افزایش‌یافته و می‌توان در هر اعزام حدود یک هزار و ۲۰۰ نفر در اردوگاه مستقر کرد.

فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان در ادامه با تاکید بر این مطلب که با توجه به مشخص بودن ردیف اعتبارات و بودجه سپاه، برای تأمین آن مشکلی وجود ندارد، گفت: باید به بسیج کمک شود، زیرا  بسیج متعلق به همه آحاد مردم، نظام و اسلام است و سپاه متولی آن است.

سردار ابوحمزه بابیان اینکه  پس از شهادت سردار همدانی و آوردن شهدای حرم، موج عظیمی از جوانان برای اعزام به سوریه و عراق به سپاه و بسیج روی آوردند، افزود: باوجودی که اعزامی وجود ندارد و حضور ایرانیان تنها به‌صورت مستشاری در سوریه است اما جوانان به سپاه مراجعه می‌کنند و از طرفی تعداد بسیجیان روزبه‌روز نیز بیشتر می‌شود.

 وی با اشاره به وجود ظرفیت فرهنگ بسیج در شهر همدان، ادامه داد: هرچه جوانان را بیشتر بافرهنگ بسیج آشنا کنیم آسیب‌پذیری آن‌ها کمتر می‌شود.

تبلیغات

داغ ترین اخبار

تبلیغات

جدیدترین اخبار